Zrozumienie zależności fizycznej

Zależność fizyczna jest często źle rozumiana. Często zdarza się, że osoba nadużywająca substancji odurzających chce przestać zażywać narkotyki tylko po to, by przestać palić na własną rękę. Siła woli nie wystarczy. Powodem tego są zmiany zachodzące w mózgu po długotrwałym nadużywaniu. Jeśli zmagasz się z nadużywaniem substancji odurzających, potrzebujesz pomocy zespołu profesjonalistów. W Klinika Uzależnień możemy zaoferować potrzebne leczenie uzależnień.

Co to jest zależność fizyczna?

Uzależnienie fizyczne i uzależnienie to dwie różne rzeczy. Oba mają szkodliwe konsekwencje. Uzależnienie to używanie narkotyków lub alkoholu w sposób kompulsywny. Osoba uzależniona rozumie, że pociąga to za sobą szkodliwe konsekwencje, ale nadal to robi. Jest również rozpoznawany jako niemożność zaprzestania używania narkotyku. To może prowadzić do:

Niemożność wywiązywania się z obowiązków w domu lub w pracy

Doświadczanie tolerancji, czyli potrzeby zażywania większej ilości leku, aby uzyskać ten sam haj

Doświadczanie objawów odstawienia, gdy nie używasz

Uzależnienie fizyczne opisuje takie przypadki, w których organizm przystosowuje się do leku i potrzebuje go więcej, aby uzyskać ten sam rodzaj haju i odczucia wycofania. Różnica polega na tym, że termin uzależnienie obejmuje również zrozumienie ryzyka związanego z używaniem narkotyków i robienie tego mimo wszystko.

Samo uzależnienie fizyczne nie wskazuje, że dana osoba jest uzależniona od narkotyku. W wielu przypadkach uzależnienie i uzależnienie fizyczne występują razem.

Jak przezwyciężyć uzależnienie fizyczne?

Takie oznaki uzależnienia obejmują objawy odstawienia po zaprzestaniu używania, takie jak ból, pobudzenie lub zamęt emocjonalny. Dzieje się tak z powodu zapotrzebowania, jakie mózg nakłada na ciało, aby uzyskać więcej substancji, której używasz. Ze względu na to, jak intensywne może to być, prawie niemożliwe jest, aby osoba sama przestała używać. Bez względu na to, jak bardzo tego chcesz, twój mózg i ciało działają przeciwko tobie.

Oznacza to, że potrzebujesz profesjonalnego leczenia uzależnień. Pracując z profesjonalistą zajmującym się leczeniem uzależnień, masz dostęp do leków, które pomogą Ci radzić sobie z objawami odstawienia. Uzyskujesz dostęp do wsparcia medycznego, które może pomóc w radzeniu sobie z pojawiającymi się problemami zdrowotnymi. Możesz przejść przez proces wypłaty w znaczący sposób.

Masz również dostęp do poradnictwa. Podczas poradnictwa dowiesz się o swoim uzależnieniu i opracujesz strategie, które mogą pomóc poprawić Twoje wyniki. Poczujesz się pewnie, wracając do swojego życia i bardziej upoważniony do podejmowania wyzwań, z którymi się mierzysz. Niezbędne jest profesjonalne wsparcie w tym zakresie, aby zapewnić zaspokojenie fizycznej zależności i potrzeb emocjonalnych.

Leczenie uzależnienia fizycznego

W Klinika Uzależnień otrzymasz wsparcie, którego potrzebujesz, aby wyleczyć i przezwyciężyć wyzwania związane z uzależnieniem fizycznym. Będziesz mieć również dostęp zarówno do leczenia opartego na dowodach, jak i do programów holistycznych. To dzięki tej kombinacji wsparcia, wraz z lekami i wsparciem medycznym, będziesz w stanie przezwyciężyć wyzwania, przed którymi stoisz teraz. Możesz otrzymać wsparcie, którego potrzebujesz, aby uwolnić się od nałogu. Nasz zespół może pomóc z opcjami leczenia, takimi jak:

Centrum terapii mężczyzn

Centrum terapii kobiet

Zadzwoń do Kliniki Uzależnień, aby uzyskać szybką pomoc

Kiedy stajesz w obliczu fizycznego uzależnienia, bez względu na to, jak bardzo chcesz przestać używać na własną rękę, potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Nasz zespół może zapewnić wsparcie, którego potrzebujesz, aby przezwyciężyć nadużywanie substancji. Już dziś zwróć się do Kliniki Uzależnień, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach i o tym, jak leczenie uzależnień może zapewnić Ci potrzebne rozwiązania. Zadzwoń do nas pod numer 695 002 695 lub skontaktuj się z nami online już dziś.

Similar Posts