Zatrucie alkoholem

Zatrucie alkoholem: pięć rzeczy, które musisz wiedzieć

Oktoberfest to dwutygodniowy festiwal, który powstał w Monachium w Niemczech. Odbywa się pod koniec września każdego roku, aż do początku października. W tym roku festiwal rozpoczął się 21 września i zakończy się 5 października. W tym okresie festiwalowicze piją duże ilości Bawarskiego Lagera. Podobnie jak Dzień Świętego Patryka i Cinco de Mayo, Oktoberfest został przywłaszczony w Ameryce jako święto, które zachęca do intensywnego picia, co często wiąże się z upijaniem się. Zgodnie z definicją Narodowego Instytutu ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu, upijanie się to każdy wzorzec picia, w wyniku którego poziom alkoholu we krwi wynosi 0,08 procent lub więcej.

zatrucie alkoholem

Upijanie się jest powszechne, ale szczególnie na festiwalach

Chociaż upijanie się zdarza się często, osoby, które zwykle nie piją, mogą to robić podczas tych wakacji. Spożywanie dużych ilości alkoholu w krótkim czasie może również spowodować zatrucie alkoholem, znane również jako przedawkowanie alkoholu. Osoby cierpiące na zatrucie alkoholem będą wykazywać oznaki dezorientacji – jeśli są przytomne – i mogą wykazywać powolny i nieregularny oddech, niską temperaturę ciała, sinizną i wilgotną skórę, wymioty i drgawki. Ponieważ gdy w okolicach odbędą się obchody Oktoberfest, ważne jest, aby działać, jeśli przyjaciel lub członek rodziny doświadcza zatrucia alkoholem. Oto 5 rzeczy, o których należy pamiętać.

  1. Zadzwoń pod numer 112
    Jeśli przyjaciel lub członek rodziny ma zatrucie alkoholem, natychmiast potrzebuje pomocy medycznej. Po przybyciu personelu medycznego bądź przygotowany do udzielenia wszelkich informacji dotyczących objawów pacjenta i ilości spożytego alkoholu. W warunkach szpitalnych pacjent z zatruciem alkoholem może potrzebować dożylnie płynów w celu nawodnienia, glukozy w celu odwrócenia hipoglikemii (niskiego poziomu cukru we krwi) i/lub przepompowania żołądka w celu usunięcia pozostałego alkoholu.
  2. Zachowaj świadomość osoby, jeśli to możliwe
    Pozostanie z osobą i utrzymywanie jej przytomności, jeśli to możliwe, jest dobrą praktyczną zasadą. Jeśli osoba jest przytomna, informuj ją o tym, co się dzieje, ponieważ osoby tak mocno odurzone mogą być agresywne. Jeśli są nieprzytomne, nie zostawiaj ich samych na „odpoczynek” lub „spanie”.
  3. Zachęć osobę do picia wody
    Jeśli osoba jest przytomna, zachęcaj ją do picia wody do przyjazdu ratowników medycznych. Osoba, która spożyła duże ilości alkoholu, będzie dość odwodniona i po przybyciu do szpitala może potrzebować płynów.
  4. Nie karm ani nie podawaj im kofeiny
    Pomysł, że podanie osobie nietrzeźwej kofeiny lub jedzenia szybko ją otrzeźwi, jest mitem. Podawanie osobie zatrutej alkoholem kawy lub innego napoju zawierającego kofeinę może spowodować, że stanie się ona bardziej odwodniona, a podanie tego pokarmu może wywołać wymioty.
  5. Pomóż wymiotującej osobie
    Jeśli osoba zacznie wymiotować, zostań z nią i pomóż jej utrzymać postawę i wymiotować do pojemnika. Możliwe, że nieprzytomna osoba zwymiotuje. Upewnij się, że są ułożone na boku, aby uniknąć zakrztuszenia się, aspiracji do płuc lub wdychania wymiocin do płuc.

Ale jest też inna pomoc

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma historię zatrucia alkoholem i masz problemy z kontrolowaniem ilości spożywanego alkoholu po rozpoczęciu picia, istnieje pomoc. Klinika Uzależnień oferuje pomoc o różnej intensywności. Nasz personel będzie współpracował z Tobą, aby rozwiązać problemy, stresory i czynniki wyzwalające, które spowodowały picie alkoholu lub zażywanie narkotyków, oraz położy podwaliny pod sukces w powrocie do zdrowia. Najłatwiejszym sposobem wyzdrowienia z alkoholizmu jest szukanie pomocy. Zadzwoń dziś do naszego specjalisty.

Similar Posts