Zabawne zajęcia na trzeźwo do zrobienia tego lata

Z latem przychodzi dobra pogoda i mnóstwo atrakcji. Zawsze jest coś fajnego do zrobienia, od grilla z rodziną po spędzanie czasu z przyjaciółmi przy otwartym ogniu. Niestety, często zdarza się, że narkotyki lub alkohol są częścią tej mieszanki. Dla osoby pracującej nad rekonwalescencją może to okazać się trudne. Utrzymywanie się na właściwej ścieżce jest niezbędne, dlatego powinieneś planować trzeźwe działania. W Klinika Uzależnień zachęcamy do wzięcia udziału w naszym programie leczenia absolwentów. Aby dowiedzieć się więcej o tej opcji, skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 695 002 695.

Zabawne zajęcia na trzeźwo do zrobienia tego lata

Bądź zajęty trzeźwymi zajęciami

Dużą częścią leczenia uzależnień jest nauka zapobiegania nawrotom. Możesz to zrobić, ucząc się, jakie są twoje wyzwalacze. Są to rzeczy, które sprawiają, że myślisz lub chcesz ponownie zacząć używać. Przebywanie w pobliżu alkoholu lub narkotyków lub przebywanie z ludźmi, z których korzystałeś, często może być wyzwalaczem. Dlatego w tym roku najlepiej jest znaleźć działania, które możesz zrobić, aby nie myśleć o tych wyzwalaczach.

Zabawne zajęcia na lato

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby tego lata zachować trzeźwość. Obcowanie z naturą, odkrywanie nowego hobby i uprawianie sportu to tylko kilka z nich. Alkohol czy narkotyki nie muszą być częścią żadnego z tych doświadczeń. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci uczynić to najlepsze lato.

Zorganizuj spotkanie na podwórku z osobami z Twojej grupy wsparcia. To doskonały sposób na dobrą zabawę i spotkanie z przyjaciółmi. Nie ma ryzyka spożycia alkoholu lub narkotyków na miejscu, jeśli go hostujesz.

Rozważ obóz przygodowy, rekolekcje duchowe lub inne doświadczenie terapii holistycznej, w której możesz popracować nad sobą. Tego typu incydenty mogą stwarzać intensywne możliwości budowania zaufania.

Wziąć urlop. Chociaż może się to wydawać trudne, wiele osób, które podróżują po świecie, nie używa narkotyków ani alkoholu podczas tego procesu. Pomijają wyszukane (i drogie) drinki, aby skupić się na poznawaniu kultury i ludzi w okolicy.

Znajdź sposób na oddanie. Możesz zostać wolontariuszem w swoim ośrodku leczenia, lokalnej grupie wsparcia, schronisku dla zwierząt lub ważnej dla Ciebie organizacji religijnej.

Poświęć trochę czasu, aby uczynić swój dom wygodnym. Być może chcesz dodać przestrzeń rozrywkową na świeżym powietrzu lub zaktualizować pokój w domu do czytania. Uczyń dom miejscem, w którym poczujesz się swobodnie.

Tego lata nie ma ograniczeń co do tego, co możesz zrobić. Musisz jednak upewnić się, że alkohol i narkotyki nie są tego częścią.

Zadzwoń do Centrum Leczenia Uzależnień Klinika Uzależnień

Jeśli myślisz o ponownym zażyciu, nie czekaj, aby skontaktować się z odwykiem narkotykowym lub alkoholowym, aby umówić się na wizytę. Leczenie uzależnienia nie jest prostą i jednoznaczną ścieżką. Jest wypełniony licznymi wzlotami i upadkami, które mogą prowadzić do nawrotów. Dlatego tak ważne jest, aby mieć dostęp do centrum leczenia, które może zapewnić szybkie i łatwo dostępne wizyty, kiedy trzeba się na nie zgłosić. Możemy to dla Ciebie zrobić. Poświęć kilka minut na zapoznanie się z naszymi terapiami, takimi jak:

Terapia poznawczo-behawioralna

Dialektyczna terapia behawioralna

Indywidualny program terapii

Program terapii grupowej

Program terapii rodzinnej

Angażowanie się w trzeźwe czynności to dobry sposób na utrzymanie długoterminowego zdrowia. Może się jednak zdarzyć, że będziesz potrzebować nieco więcej pomocy, aby pozostać na właściwej ścieżce. W Klinika Uzależnień pracujemy z mężczyznami i kobietami, którzy mogą potrzebować pomocy w unikaniu nawrotów i utrzymaniu trzeźwości. Jak możemy ci pomóc? Zadzwoń pod numer 695 002 695 lub skontaktuj się z nami online już dziś.

Similar Posts