Uzyskiwanie pomocy w rzuceniu picia

Dla osób uzależnionych od alkoholu wypicie drinka wydaje się koniecznością przetrwania dnia. Z biegiem czasu i przy stałym spożyciu trudno jest rzucić picie. To dlatego, że twój mózg i ciało stają się od tego zależne. Z pomocą centrum terapii alkoholowej, takiego jak Klinika Uzależnień, możesz uzyskać wszelkie wsparcie i wskazówki, których potrzebujesz, aby w końcu odzyskać swoją przyszłość.

Uzyskiwanie pomocy w rzuceniu picia

Dlaczego nie możesz przestać pić

Niektórzy ludzie mogą pić alkohol i nigdy nie uzależniają się od niego. To jeden z powodów, dla których jest to tak frustrujące dla osób, które go rozwijają. Wszystko sprowadza się do nauki i genetyki. Podczas gdy naukowcy nie są pewni, dlaczego niektórzy ludzie uzależniają się od substancji, a inni nie, ważne jest rozpoznanie tego, co dzieje się w twoim ciele. Nazywa się to zależnością.

Rutynowe spożywanie alkoholu powoduje, że organizm i mózg stają się na niego tolerancyjne. Co więcej, substancje te zmieniają funkcję mózgu ze względu na uwalnianie naturalnych substancji chemicznych i zmiany w neuroprzekaźnikach. Kiedy to się dzieje, mózg zachęca Cię do szukania coraz większej ilości alkoholu, ponieważ jest to dobre samopoczucie. Z biegiem czasu mózg (i ciało) stają się zależne od substancji. Bez tego możesz poczuć:

Intensywne pragnienia

Bolesne bóle mięśni i kości

Bóle głowy

Niepokój i pobudzenie

Problemy z koncentracją

To są objawy odstawienia. Trudno je zignorować. Te objawy powodują, że osoby uzależnione mają trudności z zaprzestaniem picia. Jeśli chcesz rzucić picie, możesz skorzystać z pomocy w postaci profesjonalnych programów.

Pomoc w uzależnieniu od alkoholu może mieć znaczenie

Dlaczego nie możesz zrobić wszystkiego, co dzieje się w leczeniu uzależnień w domu? Istnieje kilka powodów, dla których leczenie w profesjonalnym otoczeniu jest tak ważne. Po pierwsze, umożliwia uzyskanie potrzebnej pomocy w procesie detoksykacji. Jest to naturalny proces, przez który przechodzi organizm, aby usunąć z niego alkohol. Podczas detoksu mózg zmuszony jest do funkcjonowania bez dostępu do substancji. W kontrolowanym środowisku leki mogą pomóc złagodzić objawy odstawienia, czyniąc detoks bardziej skutecznym.

Oprócz tego profesjonalne leczenie obejmuje terapię i poradnictwo. Może to okazać się kluczowe dla twojego długoterminowego powrotu do zdrowia. Jeśli nie otrzymasz terapii, możesz zacząć brać ponownie, ponieważ podstawowa przyczyna – taka jak uraz lub stres – pozostaje. Terapia otwiera drzwi do uzdrowienia i zapewnia skuteczne strategie, które pomogą Ci odejść od narkotyków i alkoholu. Właściwy rodzaj leczenia może pomóc zmienić negatywne myśli i zmniejszyć niepokój.

Programy leczenia uzależnień wspierają długotrwały powrót do zdrowia

Inwestując w leczenie w Klinika Uzależnień, będziesz mieć dostęp do szerokiej gamy usług wspierających. Nasz zespół jest zaangażowany w ścisłą współpracę z Tobą, aby pomóc w każdym z naszych programów leczenia, takich jak:

Centrum terapii mężczyzn

Centrum terapii kobiet

W tych programach będziesz mieć dostęp do terapeutów certyfikowanych przez zarząd i lekarzy. Stworzą zindywidualizowany plan leczenia, który będzie odpowiadał Twoim konkretnym potrzebom. Może to obejmować terapie oparte na dowodach, takie jak terapia poznawczo-behawioralna i terapia dialektyczno-behawioralna. Będziesz mieć również dostęp do form terapii indywidualnej i grupowej, co pozwoli Ci uczyć się w najlepszy możliwy sposób. Dzięki tego rodzaju kompleksowemu wsparciu możesz przestać pić alkohol.

Uzyskaj pomoc już dziś, dzwoniąc do Klinika Uzależnień

Nigdy nie ma powodu, aby czekać na pomoc w uzależnieniu od alkoholu. Daj sobie możliwość prowadzenia zdrowego życia, które nie jest kontrolowane przez Twój następny napój. Możesz nauczyć się rzucić picie w Klinika Uzależnień. Nasz zespół profesjonalistów jest gotowy wesprzeć powrót do zdrowia fizycznego i psychicznego. Zadzwoń pod numer 695 002 695 lub skontaktuj się z nami online.

Similar Posts