Uzyskiwanie pomocy w przypadku problemu z piciem

Trudno jest zrozumieć różnicę między piciem zbyt dużej ilości alkoholu a alkoholizmem. Wiele osób angażujących się w nadużywanie alkoholu wierzy, że mogą to kontrolować i nie muszą się zmieniać. Jednak gdy zdasz sobie sprawę, że masz problem z piciem, możesz podjąć kroki, aby uzyskać pomoc. Ta pomoc może zmienić bieg twojego życia i pomóc ci w budowaniu lepszej, zdrowszej przyszłości. Naszym celem w Klinika Uzależnień jest zapewnienie narzędzi i zasobów, których potrzebujesz, aby wyleczyć się z uzależnienia.

Uzyskiwanie pomocy w przypadku problemu z piciem

Jak się dowiedzieć, czy masz problem z piciem?

Ważne jest, aby rozważyć prawdziwą wersję siebie i tego, czego doświadczasz w każdej sytuacji. Oznacza to, że bądź uczciwy, bądź otwarty i poproś innych o wyrażenie swojej opinii. Może to również pomóc Ci w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących Twojej przyszłości.

Niektóre z najczęstszych objawów problemów z piciem to:

Codzienne picie, myślenie o codziennym piciu lub pragnienie alkoholu

Picie w samotności lub w sytuacjach, w których wcześniej tego nie robiłeś, np. w pracy

Bóle głowy, ból i wahania nastroju, gdy nie pijesz

Nie możesz kontrolować, ile pijesz

Muszę pić, żeby przetrwać dzień?

Uzależnienie pojawia się, gdy mózg i ciało stają się zależne i oczekują obecności alkoholu. Kiedy go nie ma, organizm reaguje głodem i objawami odstawienia. Jednak dla tych, którzy czują się w ten sposób, jest to wskazówka, że ​​nadszedł czas na leczenie.

Jak uzyskać pomoc w przypadku problemu z piciem?

Teraz, gdy wiesz, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy, pojawia się pytanie, gdzie ją znaleźć. Nasz zespół terapeutyczny może zaoferować wszechstronną pomoc w przypadku uzależnienia od alkoholu. Zaczyna się od zapewnienia bezpiecznego sposobu na detoksykację, a następnie psychoterapii, która pomoże ci na dobre przezwyciężyć uzależnienie.

Często zaczyna się to od zainwestowania w odpowiedni dla Ciebie poziom opieki. Wielu naszych klientów dobrze radzi sobie w programach terapii. Programy te pozwalają mieszkać w domu, zapewniając jednocześnie częstą opiekę. Przychodzisz na opiekę kilka razy w tygodniu po kilka godzin dziennie.

Podczas tego typu leczenia będziesz współpracować z terapeutami, którzy mogą zapewnić Ci wyjątkowe wsparcie i opiekę. Nasz zespół jest tutaj, aby poprowadzić Cię przez edukację, terapię jeden na jednego i terapię grupową. Celem jest po prostu pomoc w budowaniu pewności siebie i umiejętności potrzebnych do unikania ponownego używania alkoholu. Niektóre z oferowanych przez nas terapii, które mogą w tym pomóc, obejmują:

Indywidualne programy terapii

Programy terapii grupowej

Dialektyczna terapia behawioralna

Terapia poznawczo-behawioralna

Programy terapii urazowej

Stała terapia i wsparcie

Długotrwałe wyzdrowienie z nadużywania substancji wymaga spójności. Pozostanie w terapii nawet po zakończeniu programu leczenia, opracowanie planu zapobiegania nawrotom i posiadanie silnej sieci wsparcia to narzędzia, których będziesz potrzebować na drodze do wyzdrowienia.

Podczas leczenia nadużywania alkoholu dowiesz się, jak uniknąć nawrotów i pozostać trzeźwym przez długi czas. Uzyskasz również dostęp do szeregu programów, które mogą nadal zapewniać Ci potrzebną pomoc. Obejmuje to terapię jeden na jednego, ale także grupy wsparcia, programy opieki poterapeutycznej i programy dla absolwentów. Pomagają one utrzymać kurs, utrzymując problemy z piciem i zdrowie na najwyższym możliwym poziomie.

Znajdź potrzebną pomoc w Klinika Uzależnień

Uznanie, że masz problem z piciem, jest pierwszym krokiem do uzyskania pomocy. Następnie zadzwoń do Klinika Uzależnień. Nasz zespół może pomóc Ci przezwyciężyć nadużywanie alkoholu i wyleczyć szkody, jakie on wniósł w Twoje życie. Wszystko, co musisz zrobić, to zadzwonić do nas pod numer 695 002 695 lub połączyć się z nami online już teraz.

Similar Posts