Uczestnictwo w terapii grupowej

Uzależnienie jest złożonym stanem wpływającym na mózg i ciało. Im dłużej dana osoba używa narkotyków lub alkoholu, tym więcej szkód może wystąpić. Dlatego większość ludzi potrzebuje rozległego i kompleksowego leczenia dostarczanego w wielu formatach. Większość ludzi korzysta z programu terapii grupowej . Dzieje się tak dlatego, że grupowa terapia uzależnień stwarza wiele możliwości uczenia się i budowania strategii, umożliwiając pokonywanie nawet największych wyzwań. W Klinice Uzależnień jest to jedna z usług, które oferujemy ze względu na to, jak dobrze może działać.

grupowa terapia uzależnień

Czym jest terapia grupowa uzależnień – dlaczego to naprawdę ma znaczenie?

Wiele osób odrzuca myśl o siedzeniu z grupą ludzi w celu dzielenia się uczuciami. To nie jest tak naprawdę terapia grupowa. Raczej ten rodzaj terapii działa razem z terapią indywidualną, aby pomóc osobie w nauce i rozwoju przy wsparciu innych. Oto niektóre z kluczowych korzyści, jakie przynosi w leczeniu uzależnień:

 • Terapia grupowa ma tendencję do angażowania małych grup ludzi przechodzących przez to samo. W związku z tym jesteś otoczony przez ludzi, którzy to rozumieją i czują to samo, co ty.
 • Rozmowa i praca nad problemami, z którymi wszyscy się stykają, może pomóc zmotywować i wesprzeć proces leczenia.
 • Ta metoda uczenia się jest często korzystna, ponieważ stwarza możliwości zaangażowania, jeśli chcesz. Możesz także usiąść i słuchać, dopóki nie będziesz gotowy. Nie ma agresywnego wymogu uczestnictwa w każdej sesji.
 • Ludzie cię wspierają. To nie tylko klepnięcie po plecach kogoś, kto jest zajęty życiem poza rehabilitacją. Raczej będziesz miał prawdziwe wsparcie dla walki ze strony ludzi, którzy naprawdę wiedzą, z czym się zmagasz.
 • Często uczenie się od innych sprawia, że ​​jest to bardziej realistyczne i skuteczne. Kiedy dana osoba ma ten sam problem, co ty i oferuje rozwiązania, ma to bezpośredni wpływ na twoje życie.

Terapia grupowa to pozytywne i pozytywne doświadczenie. Wiele razy relacje nawiązane podczas tych sesji terapii grupowej mogą trwać przez wiele lat. Poczujesz szacunek i zachętę. Jednocześnie podczas każdej sesji będziesz w pełni zaangażowany w proces leczenia. Jest wiele do nauczenia się.

Nasza terapia uzależnień obejmuje więcej niż terapię grupową

Twoje doświadczenie ma znaczenie. Dzięki temu, co im zapewnisz, ludzie będą się uczyć i rozwijać. To sposób, aby czuć się dobrze ze sobą i swoją przyszłością. Wiele osób uważa, że ​​tego typu struktura wsparcia jest tym, czego potrzebują, aby wyjść poza swoje życie skoncentrowane na narkotykach i alkoholu, w takie, z którego są dumni.

W Klinice Uzależnień nasze programy leczenia uzależnień obejmują szereg terapii. Każdy uczy i bada nowe aspekty wychodzenia z uzależnienia. Może się okazać, że nasz zespół zachęca Cię zarówno do terapii indywidualnej, jak i grupowej, ponieważ leczenie obiema metodami ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego powrotu do zdrowia.

Poświęć kilka minut na zapoznanie się z innymi programami i terapiami, które oferujemy. Nasi mistrzowie klinicyści i lekarze mogą pomóc Ci rozpocząć drogę do uzdrowienia. Wystarczy zacząć od inwestowania w siebie i swoją przyszłość. Niektóre z naszych programów obejmują:

 • Terapia poznawczo-behawioralna
 • Dialektyczna terapia behawioralna
 • Indywidualny program terapii
 • Program terapii rodzinnej
 • Program terapii grupowej
 • Program terapii urazowej

Zainwestuj w swoje zdrowie i przyszłość w Klinice Uzależnień

Podjęcie decyzji o uzyskaniu pomocy z uzależnienia oznacza pełne zaangażowanie w leczenie. Obejmuje to grupową terapię uzależnień. W Klinice Uzaleznień  zapewniamy, że każdy rodzaj terapii, którą otrzymujesz, jest zawsze odpowiedni dla Twoich potrzeb. Zwróć się do naszych zaufanych, doświadczonych lekarzy, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc. Zadzwoń do nas lub skontaktuj się z nami online, aby uzyskać natychmiastową pomoc.

Similar Posts