Trauma i uzależnienie w dzieciństwie

Odkrywanie tajemnic naszej psychiki nigdy nie jest łatwe. Głęboko zakorzenione emocje ukrywają się w nas i kierują naszymi zachowaniami, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jest to zjawisko, które występuje w związku między traumą w dzieciństwie a uzależnieniem

Badania sugerują, że traumy z dzieciństwa odgrywają statystycznie istotną rolę w problemach narodu z nadużywaniem substancji. Bez względu na to, kiedy i jak to się stało, trauma może powodować zaburzenia nastroju, takie jak pobudzenie, lęk, depresja oraz brak poczucia własnej wartości i pewności siebie – prekursory uzależnienia.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z traumą i uzależnieniem w dzieciństwie jest profesjonalny program leczenia uzależnień.

Trauma i uzależnienie w dzieciństwie

Trauma i uzależnienie w dzieciństwie

Badania ustalają niezaprzeczalny związek między traumą z dzieciństwa a uzależnieniem. Badanie prawie 600 pacjentów w pewnym szpitalu wykazało różne wskaźniki uzależnienia od niektórych substancji — 45 procent respondentów przyznało, że używało marihuany przez całe życie; 40 procent spożywało alkohol przez długi czas; 34 procent używało kokainy. Raport z tego badania cytuje oddzielne badanie pokazujące, że nastolatki, które doświadczyły wykorzystywania seksualnego lub napaści, były „trzy razy bardziej skłonne do zgłaszania przeszłego lub obecnego nadużywania substancji odurzających niż osoby bez”.

Trauma, o której tu mowa, ma szeroką definicję. Incydenty mogą obejmować:

Napaść seksualna

Atak fizyczny

Przemoc domowa

Nadużycia emocjonalne

Zastraszanie

Zaniedbanie lub znęcanie się rodziców

Wypadki samochodowe

Katastrofy

Trauma i uzależnienie w dzieciństwie stanowią potężną kombinację dla jednostki i całego społeczeństwa. Pomóc może terapia urazowa.

Podstawy terapii urazowej

Terapia urazowa to specjalistyczna gałąź terapii. Ma na celu pomóc pacjentom lepiej zrozumieć rolę traumatycznego wydarzenia w ich życiu i zapewnić wsparcie w budowaniu silniejszych, zdrowszych umiejętności radzenia sobie. Ostatecznym celem jest pomoc pacjentom w głębokim kopaniu, przetwarzaniu ich emocji związanych z traumą i zajmowaniu się negatywnymi wspomnieniami.

Celem wszystkich programów terapeutycznych jest umożliwienie pacjentowi poczucia, że ​​ma bezpieczną przestrzeń, w której może rozmawiać o swoich myślach, uczuciach i działaniach. To nie jest miejsce, w którym terapeuta tworzy lub narzuca rozwiązanie; istnieje raczej po to, aby zapewnić ci narzędzia do samodzielnego rozwiązywania problemów lub po prostu do lepszego radzenia sobie z nimi.

Związek między traumą w dzieciństwie a uzależnieniem sprawia, że ​​terapia traumy jest o wiele ważniejsza. Terapia urazowa nie musi skupiać się na wydarzeniach z niedawnego rocznika; obejmuje doświadczenia z dawnych czasów.

Sukces w terapii ma kluczowe znaczenie dla przełamania uzależnienia od narkotyków lub alkoholu. Uzyskaj pomoc, której potrzebujesz i na którą zasługujesz już dziś.

Jak leczenie i terapia są powiązane

Terapia urazowa w celu rozwiązania traumy i uzależnienia w dzieciństwie to tylko jeden z aspektów terapii i leczenia odwykowego. I chociaż terapia może początkowo koncentrować się na konkretnej traumie, rozszerzy się na inne aspekty życia, które mogą być bardzo ważne, aby pomóc ci uwolnić się od nadużywania substancji.

Leczenie najczęściej rozpoczyna się od dokładnej oceny klinicznej, aby pomóc lekarzom zrozumieć podstawy twojego zdrowia medycznego i fizycznego.

Korzystając z informacji z tej oceny, lekarze opracują szczegółowy program leczenia. Pierwszym krokiem w leczeniu będzie detoks, podczas którego będziesz ściśle nadzorowany, gdy przestaniesz zażywać narkotyki lub alkohol.

Następuje poradnictwo, a po nim opieka poterapeutyczną. W ramach opieki poterapeutycznej otrzymasz dostęp do zasobów, takich jak programy 12-etapowe, które pomogą zmniejszyć ryzyko nawrotu. Trauma w dzieciństwie i uzależnienie to trudna kombinacja, ale dobre leczenie może zapewnić wyjście.

Odzyskiwanie traumatycznej przeszłości

Wydarzenia z dzieciństwa mają w nas mocny wpływ. Mogą mieć konsekwencje wiele lat później, nawet bez naszej wiedzy lub zrozumienia, że ​​skutki nadal istnieją. Trauma i uzależnienie w dzieciństwie to istotny czynnik w medycynie uzależnień, którym jesteśmy gotowi zająć się w Klinice Uzależnień. Możemy zidentyfikować okoliczności, które kierują Twoimi działaniami i reakcjami, pomóc Ci pogodzić się z tymi sytuacjami i poprowadzić Cię do zrozumienia. Skontaktuj się z doradcą już dziś pod numerem 695 002 695, aby uzyskać poufne konsultacje, aby rozpocząć.

Similar Posts