Terapia uzależnień

Problem uzależnień od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych dotyka coraz więcej osób. To choroba i dlatego potrzebne jest leczenie. Dotknął Cię ten problem i nie wiesz jak go pokonać? 

Zapraszamy do naszego Ośrodka Leczenia Uzależnień. Oferujemy terapię indywidualną i terapię grupową. Dla absolwentów organizujemy cotygodniowe spotkania grup wsparcia.

Jeśli Ty lub ktoś bliski zmagaliście się z nadużywaniem substancji, wiesz, że znalezienie odpowiedniego ośrodka leczenia uzależnień może być wyzwaniem. Niektóre z Twoich wymagań mogą obejmować wygodną przestrzeń, doświadczony personel i różnorodne opcje leczenia.

W naszej klinice leczenia uzależnień oferuje się to wszystko i więcej. Będąc w naszych programach terapii, otrzymasz spersonalizowany plan leczenia nałogu. Nasz obiekt obejmuje liczne udogodnienia i piękne krajobrazy, który zapewniają dodatkowe wsparcie podczas rekonwalescencji.

Pomożemy Ci również zaplanować przyszłość, budując zdrowe umiejętności radzenia sobie.

Dowiedz się więcej o naszym programie leczenia uzależnień

uzależnienie od narkotyków

Leczenie uzależnienia od narkotyków

Problemy związane z nadużywaniem środków odurzających dotykają ponad 5% Polaków, a wielu z nich nigdy nie poprosi o pomoc. Samo pokonanie uzależnienia może wydawać się niemożliwe. Kiedy próbujesz przestać brać narkotyki, zaczniesz ich bardziej pragnąć, a cykl ten może trwać i trwać. Jednak profesjonalne centrum leczenia uzależnień od narkotyków może pomóc przełamać ten cykl i zacząć odbudowywać swoje życie. W naszym prywatnym ośrodku terapii uzależnienia od narkotyków oferujemy program leczenia w wygodnym, bezpiecznym środowisku wolnym od stresów dnia codziennego.

leczenie uzależnienia od alkoholu

Leczenie uzależnienia od alkoholu

Podczas gdy media mogą przedstawiać picie jako sposób na dobrą zabawę, alkoholizm może mieć trwałe negatywne konsekwencje. Alkoholizm może powodować napięcia w relacjach rodzinnych, niszczenie relacji z partnerem, trudności w pracy i stres finansowy. Jeśli Ty lub ktoś bliski potrzebujecie pomocy w uzależnieniu od alkoholu, skontaktuj się z naszym prywatnym ośrodkiem leczenia i terapii uzależnień. Dzięki naszemu programowi leczenia nałogów alkoholowych możemy pomóc Ci odbudować swoje życie i wejść na drogę do wyzdrowienia.

uzależnienie od hazardu

Leczenie uzależnienia od hazardu

Szacuje się, że około dwóch milionów ludzi w USA jest uzależnionych od hazardu, a aż 20 milionów ten nawyk poważnie przeszkadza w pracy i życiu społecznym. Hazard ma miejsce wtedy, gdy dana osoba ryzykuje coś wartościowego w nadziei na uzyskanie czegoś o jeszcze większej wartości. Uzależnienie od hazardu to niekontrolowana chęć kontynuowania hazardu, pomimo żniw, jakie ponosi za to życie. Hazard uzależnia, ponieważ stymuluje mózgowy system nagrody, podobnie jak narkotyki czy alkohol. W rzeczywistości uzależnienie od hazardu jest najczęstszym zaburzeniem kontroli impulsów na całym świecie.

uzależnienie od leków

Leczenie uzależnienia od leków

Wielu lekarzy przepisuje swoim klientom leki, które pomagają złagodzić powszechne dolegliwości, takie jak przewlekły ból, bezsenność, ADHD i lęk. Chociaż te leki mogą zapewnić bardzo potrzebną ulgę, istnieje niefortunny efekt uboczny uzależnienia. Setki tysięcy Polaków w wieku powyżej 12 lat używało leków na receptę w celach rekreacyjnych. Uzależnienie od narkotyków może przebiegać powoli, prowadząc do przejścia od używania rekreacyjnego do nadużywania narkotyków, zanim zda sobie z tego sprawę. Kiedy zażywanie leków stało się problemem, leczenie uzależnienia od środków leczniczych może pomóc Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

terapia uzależnień

Pomoc dla rodzin osób uzależnionych i Dorosłych Dzieci Alkoholików

Osoby mające problemy z uzależnieniem potrzebują pomocy profesjonalistów na drodze do wyzdrowienia. I chociaż terapia indywidualna jest ważna, program terapii rodzinnej może zapewnić lepsze wyniki, angażując bliskich w proces zdrowienia. Program terapii rodzinnej jest niezbędny w skutecznym leczeniu uzależnienia i procesie zdrowienia.

Dowiedz się więcej o Klinice Uzależnień

Czego można się spodziewać w naszej poradni leczenia uzależnień?

Każdy z programów w naszym ośrodku leczenia uzależnień skupia się na następujących elementach:

Planowanie opieki po zakończeniu terapii

Chcemy, abyś miał dostęp do długoterminowego sukcesu w powrocie do zdrowia. Po opuszczeniu naszego centrum leczenia uzależnień napotkasz stres i inne wyzwalacze w swoim codziennym życiu.

Możemy jednak pomóc Ci przygotować się na zachcianki i pokusy. W swoim czasie w naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień, będziesz pracować nad budowaniem sensownego życia bez polegania na narkotykach lub alkoholu.

Zarządzanie Twoim przypadkiem – leczenie uzależnienia

Gdy wejdziesz do jednego z naszych programów, zostaniesz przydzielony menedżerowi przypadku, który pomoże Ci naprawić szkody w związkach, finansach i zatrudnieniu.

Nasz zespół może również doradzać w Twojej sprawie, jeśli masz problemy prawne i pomoże utorować Ci drogę do odbudowania Twojego życia.

Bezpieczne otoczenie – specjaliści psychoterapii uzależnień

W prywatnym ośrodku terapii uzależnień znajdziesz bezpieczne i komfortowe środowisko. Zaprojektowaliśmy nasz obiekt z myślą o Twoich potrzebach.

Z dala od stresu dnia codziennego, możesz zacząć leczyć nałóg.

Zapobieganie nawrotom

Naszym celem jest osiągnięcie trwałej trzeźwości dzięki naszemu programowi dla absolwentów. Część naszego planowania opieki po terapii obejmuje przygotowanie się na ewentualne wyzwalacze i upewnienie się, że masz narzędzia potrzebne do radzenia sobie z wszelkimi problemami.

Skontaktuj się z naszym centrum leczenia uzależnień już dziś.

Psychoterapia grupowa i psychoterapia indywidualna

Nie czekaj dłużej, aby zacząć odbudowywać swoje życie. Pomożemy Ci rozwinąć umiejętności potrzebne do trwałej trzeźwości, gdy zaczniesz leczyć się z uzależnienia.

Nasze spersonalizowane plany leczenia zapewniają, że otrzymasz dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebujesz, bez względu na to, gdzie jesteś w trakcie rekonwalescencji. Dowiedz się więcej o naszych programach i terapiach, kontaktując się z nami. Znajdź nadzieję na lepszą przyszłość w Klinice Uzależnień.

Leczenie uzależnień – dlaczego warto?

Nadużywasz alkoholu i zaniedbujesz swoje sprawy rodzinne, prywatne i zawodowe? Zapewne wydaje Ci się, że jesteś w trudnej sytuacji bez wyjścia. Owszem, uzależnienie od procentów to poważna choroba, ale przy odpowiedniej pracy można się od niej uwolnić. Skoro zdajesz sobie sprawę z problemu, to znaczy, że Twój przypadek nie jest aż taki zły, jak Ci się wydaje.

Samodzielna diagnoza uzależnienia to bowiem największa trudność, z którą zmagają się nałogowcy. Udało Ci się jej dokonać, więc jesteś na dobrej drodze. W pojedynkę jednak nie wygrasz ze zniewoleniem. Udaj się do centrum uzależnień i poproś o pomoc. Będzie Ci potrzebna detoksykacja organizmu z alkoholu, terapia indywidualna oraz grupowa. 

Leczenie uzależnień – na czym polega terapia dla osób uzależnionych?

Leczenie uzależnień zasadniczo ma jeden cel: wyzwolić pacjenta od czynnika, który to go uzależnił. Po przebyciu terapii oczekiwane jest, że pacjent zaprzestanie stosować daną substancję psychoaktywną lub praktykować dane zachowanie (lub że przynajmniej znacznie zmniejszy się częstość tychże zjawisk), ale wyróżnia się też różne inne cele terapii uzależnień. Proces ten prowadzić ma do zredukowania szkodliwych skutków nałogu pacjenta, a także umożliwić mu powrót do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Terapia skoncentrowana na leczenie uzależnień

Terapia uzależnień opiera się na różnorakich oddziaływań psychoterapeutycznych. Czasami rzeczywiście pacjentom wdrażane jest jakieś leczenie farmakologiczne, jednakże w leczeniu uzależnień zasadniczo odgrywa ono pomocniczą rolę i wykorzystuje się je np. wtedy, kiedy u pacjenta stwierdzone zostaną wyraźne zaburzenia nastroju (mogą mu być wtedy zalecone leki przeciwdepresyjne).

Liczne oddziaływania medyczne mogą być również wdrażane pacjentom w początkowym okresie terapii uzależnień – tzw. detoks ma na celu eliminację objawów fizycznego uzależnienia od substancji psychoaktywnych u pacjenta (detoksykację stosuje się głównie w przypadku narkomanii oraz alkoholizmu).

Terapia uzależnień w ośrodkach terapii uzależnień

„Terapia uzależnień dla wielu osób uzależnionych od alkoholu, dopalaczy, narkotyków i leków, jest jak światełko w tunelu. Pozwala wrócić do normalnego życia i na nowo być szczęśliwym człowiekiem.“

Pacjent po ukończeniu całościowej terapii jest objęty całoroczną nieodpłatną opieką – może korzystać czy to z sesji terapii indywidualnej, czy też przyjeżdżać na wzmacniające pobyty weekendowe. W niedzielne dni odwiedzin proponujemy terapię rodzinną/par w ramach kosztów terapii.

Każdy pacjent jest przez nas traktowany indywidualnie, planując razem z nim program psychoterapii. Wychodzimy z założenia, że pacjent jest partnerem i aktywnym uczestnikiem własnej terapii, a jego zaangażowanie jest kluczowe do osiągnięcia celu.

Terapeuta, poprzez budowanie dobrej relacji, opartej na towarzyszeniu pacjentowi w przyglądaniu się swojej drodze życiowej wspiera go we wdrażaniu zmian w swoim życiu. Rolą terapeuty jest prowadzenie pacjenta w odpowiednim kierunku, by potrafił on świadomie zobaczyć, w jakiej rzeczywistości funkcjonuje, zrozumiał powód swojego problemu i odnalazł drogę wyjścia.

Terapia uzależnienia – zadzwoń dzisiaj

Uzależnienia mają bardzo duży wpływ na codzienne życie i stanowią poważny problem, który wymaga leczenia. Jeżeli masz kłopoty z alkoholizmem, narkotykami lub innymi psychoaktywnymi substancjami skontaktuj się z naszym Ośrodkiem Terapii Uzależnień.

Uzależnienia bardzo negatywnie wpływają na codzienne życie, niszcząc powoli każdy jego aspekt – od relacji międzyludzkich, poprzez pracę i karierę, aż po własne zdrowie i samopoczucie. Z ich powodu cierpi nie tylko sam uzależniony, ale również całe jego otoczenie. Problem najczęściej dotyczy alkoholu, narkotyków i środków farmakologicznych. Kiedy pojawia się uzależnienie leczenie jest jedyną możliwością na powrót do zdrowia. Dlatego też konieczne jest podjęcie terapii, która pomoże odzyskać wolność.

Leczenie alkoholizmu, narkomanii czy lekomanii należy rozpocząć od przyznania faktu, że są to choroby – wpisane do rejestru chorób ICD-10, które wymagają specjalistycznej terapii, tak, jak każda inna dolegliwość. Terapia uzależnień polega głównie na wyposażeniu pacjenta w wiedzę pozwalającą mu zrozumieć mechanizmy, przyczyny i skutki uzależnienia, a także w narzędzia, dzięki którym będzie w stanie utrzymać abstynencję.

Zajmujemy się leczeniem uzależnień takich jak:

  • leczenie alkoholizmu
  • leczenie narkomanii
  • leczenie lekomanii

Jesteśmy Ośrodkiem specjalizującym się w terapii osób dotkniętych problemem alkoholizmu oraz patologicznego hazardu. 

Nasi terapeuci od lat pomagają osobom uzależnionym odzyskać kontrolę nad życiem i odnaleźć w nim szczęście. DZIŚ JESTEŚMY GOTOWI POMÓC RÓWNIEŻ I TOBIE !

Z naszą pomocą:

Uświadomisz sobie jak alkoholizm lub hazard wpłynął na Twoje życie, do jakich szkód doprowadziło picie, granie i jaką rolę odegrało w Twoich decyzjach, usposobieniu i działaniu, jak zmieniło się Twoje zdrowie, psychika, relacje z rodziną, w pracy pod wpływem alkoholu, czy też gier

  • zrozumiesz swój problem i dostrzeżesz jego specyfikę
  • będziesz w stanie stawić czoła problemowi przez zmotywowanie się do zaprzestania gry i spożycia alkoholu
  • zaakceptujesz swoją chorobę
  • nauczysz się radzić sobie z mechanizmami o charakterze psychologicznym, jakie mają zastosowanie w przypadku uzależnień
  • nabędziesz i rozwiniesz szereg przydatnych umiejętności, które pozwolą Ci poradzić sobie z problemem alkoholowym, czy też zaawansowanym uzależnieniem od hazardu