Świętowanie trzeźwego Nowego Roku

Postanowienia noworoczne zaczynają się na długo przed Nowym Rokiem dla tych, którzy wracają do zdrowia po uzależnieniu od narkotyków lub alkoholu. Największa imprezowa noc w roku jest wypełniona wyzwalaczami, które mogą zniweczyć Twoje wysiłki na rzecz powrotu do zdrowia. To, jak spojrzysz wstecz na ostatni rok lub przygotujesz się na nadchodzący rok, może decydować o tym, jaki kurs wybierzesz. Czy będziesz świętować trzeźwy nowy rok, czy wrócisz do nadużywania substancji?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak dobrze przygotowujesz się psychicznie do Sylwestra i jakie masz plany na trzeźwy nowy rok. Sukces wieczoru będzie również zależał od tego, jak dobrze unikniesz potencjalnych wyzwalaczy i pokus, które pojawią się na Twojej drodze. Chociaż czasami jest to trudne, możesz zachować trzeźwość i kontynuować pomyślny powrót do zdrowia dzięki naszemu programowi dla absolwentów.

Świętowanie trzeźwego Nowego Roku

Sześć sposobów na świętowanie trzeźwego Nowego Roku

Jeśli masz plan gry i angażujesz innych w swoje wysiłki na rzecz powrotu do zdrowia, tegoroczna wielka uroczystość może być wypełniona pozytywnymi wspomnieniami zamiast bolesnych żalu.

Poznaj swoje wyzwalacze

Wyzwalacze odnoszą się do różnych sytuacji, w których się znajdujesz. Możesz mieć zestaw wyzwalaczy w sylwestra, które są inne niż o każdej innej porze roku. Możesz podzielić się swoimi wyzwalaczami z terapeutą w swoim programie terapeutycznym. Zidentyfikuj, jakie wyzwalacze mogą pojawić się w sylwestra i opracuj strategię zarządzania nimi.

Częścią wyzwania jest przyznanie się do wszystkich wyzwalaczy, które istnieją dla ciebie. Przyznanie się do podatności nie zawsze jest łatwe. Jest to jednak konieczne, jeśli zamierzasz bezpiecznie przetrwać Nowy Rok.

Unikaj wyzwalaczy

Musisz z góry powiedzieć sobie, że są pewne osoby, miejsca lub sytuacje, od których będziesz w tym roku trzymać się z daleka. Zamiast racjonalizować, że jesteś wystarczająco silny, by powiedzieć „nie”, wyeliminuj pokusę, unikając wyzwalaczy. Zaplanuj udział w zajęciach, które chronią cię przed niebezpieczeństwem.

Nie ma sensu stawiać się w sytuacji, o której wiesz, że będzie niebezpieczna. Absolutnie nie ma potrzeby „testowania” siebie, aby sprawdzić, czy możesz pozostać trzeźwy. Unikanie wyzwalaczy znacznie ułatwia zabawę przez cały wieczór.

Idź na spotkanie grupy wsparcia

Twój program terapii grupowej mógł umożliwić Ci kontakt z innymi, aby zapewnić Ci wsparcie potrzebne do skupienia się na powrocie do zdrowia. Jeśli to możliwe, spróbuj połączyć się ze swoją grupą lub znajdź inną grupę wsparcia w swojej okolicy.

Zanim zaczniesz wieczorne zajęcia, udaj się na spotkanie grupy wsparcia. Czasami wystarczy pamiętać, czego się nauczyłeś. Spotkanie przypomni Ci, dlaczego nadużywanie alkoholu może zniszczyć Twoje życie i dlaczego obchodzisz trzeźwy nowy rok.

Zachowaj kontrolę nad wieczorem

Jeśli chodzi o świętowanie wydarzeń, takich jak Sylwester, musisz aktywnie planować swój wieczór. Zaplanuj wieczorne wydarzenia, w tym:

  • Gdzie idziesz
  • Z kim spędzisz czas
  • W jakich działaniach będziesz uczestniczyć
  • Kiedy planujesz być w domu
  • Jakich miejsc lub osób będziesz unikać

Kiedy już ułożysz plan, trzymaj się go. Nie pozwól, aby czyjaś zmiana w ostatniej chwili wpłynęła na Twój harmonogram. Jeśli masz plan, jest mniej prawdopodobne, że pójdziesz z prądem i narazisz się na ryzyko.

Miej plan ucieczki (i użyj go, jeśli zajdzie taka potrzeba)

Bez względu na twoje intencje, możesz natknąć się na zdarzenie związane z alkoholem. Możliwe jednak, że nie będziesz mógł wyjechać, ponieważ prowadzi ktoś inny. Może to postawić Cię w trudnej sytuacji i uwolnić wiele wyzwalaczy.

Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest posiadanie planu ucieczki. Możesz chcieć prowadzić własny samochód lub być przygotowanym na szybkie skontaktowanie się z Uberem lub Lyft, aby wydostać się z trudnej sytuacji.

Zorganizuj własne wydarzenie

Jeśli wszystkie znane Ci miejsca i wydarzenia skupiają się na serwowaniu alkoholu, możesz zamiast tego zorganizować swoje wydarzenie. Zaproś osoby z twojej grupy wsparcia, członków rodziny lub przyjaciół, którzy są na pokładzie z twoją trzeźwością. Jeśli wszystko inne zawiedzie, skontaktuj się ze swoim programem leczenia uzależnień, aby dowiedzieć się, jakie trzeźwe wydarzenia mają miejsce w okolicy. Pamiętaj, że w Twojej sytuacji jest mnóstwo ludzi. Czasami najlepiej jest świętować z tymi, którzy całkowicie rozumieją twoją sytuację.

Uzyskaj pomoc na trzeźwy Nowy Rok w Klinice Uzależnień

Zmagasz się z nadużywaniem substancji? Jeśli tak, teraz nadszedł czas, aby rozpocząć noworoczne postanowienie. Oczyścić i wytrzeźwieć, kontaktując się z nami. Pomożemy Ci przezwyciężyć nadużywanie alkoholu i przez wiele lat świętować trzeźwy nowy rok. Zadzwoń do nas już dziś, aby rozpocząć swój program leczenia uzależnień.

Similar Posts