Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada w sobotę 10 października 2020 r. W tym dniu ośrodki leczenia zdrowia psychicznego, eksperci, organizacje i społeczności spotykają się, aby świętować sukcesy w leczeniu i zwiększać świadomość zaburzeń psychicznych i związanych z nimi problemów. Tematem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego 2020 jest Zdrowie psychiczne dla wszystkich: większe inwestycje – większy sukces.

Celem tego wydarzenia jest umocnienie przekonania, że ​​leczenie zdrowia psychicznego jest prawem człowieka. Jako taki powinien być dostępny dla wszystkich. U podstaw powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego powinien leżeć wysokiej jakości dostęp do opieki zdrowotnej. Ponadto pilna jest potrzeba zwiększenia zasobów zdrowia psychicznego, leczenia i badań.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Dlaczego Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego jest ważny?

Miliony Polaków żyją obecnie z jakąś formą łagodnego do ciężkiego zaburzenia psychicznego. Warunki zdrowia psychicznego mogą prowadzić do różnych problemów, takich jak:

Uzależnienie od narkotyków i alkoholu

Zaburzenia odżywiania

Problemy medyczne i terminalne schorzenia

Wysokie wskaźniki samobójstw

Wysokie wskaźniki przestępczości

Rozwód i nadużycia w rodzinach

Jednak ze wszystkimi problemami związanymi z chorobami psychicznymi, powszechne piętnowanie zdrowia psychicznego nie uległo poprawie.

W rezultacie nadal brakuje środków finansowych i wsparcia potrzebnego do profesjonalnego leczenia zdrowia psychicznego. Ośrodkom leczenia uzależnień często brakuje funduszy, sprzętu, personelu i obiektów, których potrzebują, aby odpowiednio leczyć pacjentów cierpiących na uzależnienie od narkotyków i alkoholu, a także na depresję, lęk, PTSD, zaburzenie osobowości typu borderline, zaburzenie dwubiegunowe i ADHD.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego jest ważny, ponieważ zwiększa świadomość i empatię dla osób, rodzin i społeczności cierpiących na zaburzenia psychiczne. Kiedy ludzie na własne oczy widzą zniszczenia, jakie choroby psychiczne powodują w życiu tak wielu ludzi, są bardziej skłonni do inwestowania w leczenie i opiekę.

Jak możesz pomóc w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego 2020

Inicjatywa Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego pozwala Tobie i innym zaangażować się i coś zmienić. Nawet w środku obecnej pandemii COVID-19 wciąż istnieją możliwości, aby pokazać swoje wsparcie dla świadomości zdrowia psychicznego.

Podarować

Większość ośrodków leczniczych i organizacji zdrowia jest niedofinansowanych, jeśli chodzi o leczenie osób z zaburzeniami psychicznymi. Jednak wielu z nich nadal zwraca się do społeczności i świata korporacyjnego o wsparcie finansowe. Jednym ze sposobów, w jaki możesz pomóc tym organizacjom, jest przekazanie darowizny. Twoje darowizny znacznie pomagają ośrodkom terapeutycznym zapewnić najwyższy poziom opieki swoim klientom.

Uczestniczyć

Innym sposobem pomocy podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest znalezienie zajęć i wydarzeń. Skontaktuj się z lokalnym ośrodkiem leczenia uzależnień od alkoholu lub narkotyków, aby dowiedzieć się, jakie wydarzenia sponsorują w tym roku. Możesz także zbadać inne organizacje zajmujące się zdrowiem psychicznym, aby dowiedzieć się, jakie wydarzenia sponsorują w tym roku.

Interweniować

Czy znasz kogoś, kto jest uzależniony od narkotyków lub alkoholu? A może znasz kogoś, kto cierpi na zaburzenia zdrowia psychicznego? Jeśli tak, to teraz masz szansę zmienić ich życie. Jeśli nigdy nie przeprowadzałeś interwencji, skontaktuj się z lokalnym ośrodkiem odwykowym i dowiedz się, jak możesz pomóc przyjacielowi lub bliskiej osobie.

Dowiedz się więcej: Skontaktuj się z Klinika Uzależnień

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz pomóc i wesprzeć podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, skontaktuj się z Klinika Uzależnień pod numerem 695 002 695. Oferujemy szeroką gamę terapii uzależnień dla wszystkich rodzajów uzależnień i zaburzeń zdrowia psychicznego. Zadzwoń do nas już dziś, a nasz oddany personel pomoże Ci w powrocie do zdrowia.

Similar Posts