Studenci i substancje odurzające

Studenci i nadużywanie substancji odurzających: śmiertelne kombinacje

Studia to często czas odkrywania i uczenia się, ale czy wiesz, że jest to również czas upijania się i nadużywania substancji? Badania pokazują, że studenci wyższych uczelni są bardziej skłonni do upijania się, używania marihuany i leków na receptę, co często prowadzi do nadużywania substancji. Studenci i nadużywanie substancji są śmiertelną kombinacją.

Jaki lek jest najczęściej używany i nadużywany na studiach?

Odpowiedź może Cię zaskoczyć… alkohol! Sześćdziesiąt procent studentów pije alkohol. Podczas gdy wiele osób w wieku od osiemnastu do dwudziestu dwóch lat prawdopodobnie eksperymentuje z alkoholem, studenci są bardziej skłonni do niebezpiecznego upijania się. Dwóch na trzech studentów co tydzień upija się aż do zaciemnienia. Upijanie się to spożywanie wystarczającej ilości alkoholu, aby podnieść stężenie alkoholu we krwi powyżej 0,08 w ciągu dwóch godzin, czyli około pięciu drinków dla mężczyzn i czterech dla kobiet. Może to prowadzić do śmiertelnych wypadków samochodowych, problemów z wątrobą, zatrucia alkoholem i śmierci.

studenci nadużywają substancji odurzających

Otrzymanie recepty od przyjaciela nie zapewnia bezpieczeństwa

18% studentów przyznało, że używa nielegalnych narkotyków, innych niż marihuana. Prawie 10% tych nielegalnych narkotyków pochodzi z leków na receptę stosowanych w leczeniu ADHD, takich jak Vyvanse, Adderall i Ritalin. Jeden na trzech studentów twierdzi, że w pewnym momencie nadużył Adderall, albo podczas nauki do testu, wychodzenia w piątkowy wieczór, albo nawet w celu zrzucenia wagi przed feriami wiosennymi. Wielu z tych studentów otrzymuje ten środek pobudzający od przyjaciół, którzy są gotowi sprzedać swoje leki na ADHD, aby zarobić kilka dolców. Studenci mówią, że czują, że „nie jest tak źle”, ponieważ dostają go od przyjaciela i jest to prawna recepta. Adderall jest silnym stymulantem, który według wielu studentów pomaga podczas nauki do egzaminu śródsemestralnego, utrzymując ich w stanie czuwania i koncentracji. Kiedy nadużywany Adderall może zachować czujność użytkowników, zwiększyć ich tętno i tłumić apetyt. Adderall to legalny lek na receptę stosowany w leczeniu ADHD, ale gdy go nadużywasz, jego działanie jest podobne do kokainy. Użytkownicy szkół wyższych uważają, że jest to „bezpieczniejsze”, ponieważ jest to prawna recepta, aby kupować przyjaciół, zamiast kokainy, która jest kupowana i produkowana na ulicy. Jednak mieszanie Adderall podczas upijania się w weekend może mieć poważniejsze reperkusje niż kac, opuszczenie zajęć lub niezaliczenie testu – może prowadzić do śmierci.

Marihuana jest jednym z najczęściej używanych nielegalnych narkotyków w Polsce. Podczas gdy marihuana stała się legalna na mocy niektórych przepisów stanowych, zgodnie z prawem federalnym pozostaje narkotykiem z Wykazu 1, co oznacza, że ​​ma wysoki potencjał nadużywania i nie ma zastosowania medycznego. 13% studentów codziennie używa marihuany. Codzienne używanie marihuany może prowadzić do opuszczania zajęć, uczucia niepokoju i depresji oraz uzależnienia. Rozpoczęcie studiów powinno być czasem odkrywania, uczenia się i próbowania nowych rzeczy, ale tymi nowymi rzeczami nie muszą być narkotyki i alkohol. Podczas gdy niektórzy uczniowie mogą czuć, że „nie mają się czym martwić” lub że mogą „wyrosnąć z używania”.

Nie czekaj na dno!

28% studentów stwierdziło, że „obawia się nadużywania narkotyków”, ale ponad 50% studentów zgłosiło negatywne konsekwencje zażywania narkotyków lub picia w ciągu ostatniego roku. Jeśli jesteś studentem college’u i martwisz się o swoje picie lub używanie narkotyków, nie jesteś sam. Nie czekaj, aż trafisz na „dno”. Odpuść i porozmawiajmy dzisiaj o opcjach leczenia.

Similar Posts