Rozpoznawanie nadużywania środków przeciwbólowych

W ostatnich latach nadużywanie środków przeciwbólowych stało się coraz bardziej powszechne, ponieważ epidemia opioidów rozprzestrzeniła się w całym kraju. Rozpoznanie, kiedy ukochana osoba nadużywa opiatów, może być trudne. Ważne jest, aby zwracać uwagę na najczęstsze znaki ostrzegawcze i skutki nadużywania środków przeciwbólowych. Zrozumienie, czy bliscy zmagają się z uzależnieniem i jak połączyć ich ze źródłami wysokiej jakości wsparcia, może określić kierunek ich życia.

Dowiedz się więcej o leczeniu uzależnienia od środków przeciwbólowych, dzwoniąc pod nasz numer telefonu.

Rozpoznawanie nadużywania środków przeciwbólowych

Znaki ostrzegawcze przed nadużywaniem środków przeciwbólowych

W XXI wieku leki przeciwbólowe na receptę stają się coraz bardziej odpowiedzialne za uzależnienia w porównaniu z innymi lekami. Wynika to z wielu czynników, takich jak ich łatwa dostępność, tendencja do przepisywania ich i zdolność do tworzenia fizycznej tolerancji u użytkowników podczas używania przez dłuższy czas. Niedawna świadomość, edukacja i zmiany w wytycznych pomogły w zmniejszeniu rozpowszechnienia nadużywania środków przeciwbólowych, choć nadal są one szeroko rozpowszechnione.

Wiele czynników ryzyka wpływa na ludzi, jeśli chodzi o nadużywanie środków przeciwbólowych. Mogą one być bardziej nadrzędne, takie jak genetyka, rodzinne historie nadużywania substancji i czynniki środowiskowe. Mogą być również bardziej szczegółowe. Na przykład nadużywanie i uzależnienie od opiatów jest wyższe wśród osób intensywnie używających tytoniu i osób poniżej granicy ubóstwa. Typowe znaki ostrzegawcze związane z nadużywaniem środków przeciwbólowych to:

  • Przyjmowanie opioidów poza ich zalecanym stosowaniem, zwłaszcza gdy nie jest to reakcja na ból
  • Zmiany nastroju, zwłaszcza schemat nadmiernych wahań od agresji do euforii lub odwrotnie
  • Zaburzenia snu
  • Zakupy u wielu lekarzy, aby uzyskać nowe recepty na leki przeciwbólowe
  • Podstępne lub zwodnicze zachowanie, takie jak zgubienie leku lub prośba o pożyczenie leku od ukochanej osoby

Wiele osób, które zauważają lub rozpoznają nadużywanie opiatów u bliskiej osoby, boją się mówić lub zwracać na to uwagę. Jednak jest mało prawdopodobne, aby problem zniknął, jeśli nie zostanie rozwiązany. W rzeczywistości szanse na wyzdrowienie wzrastają, gdy przyjaciele i rodzina odmawiają zamiatania problemu pod dywan. Ludzie zmagający się z uzależnieniem wciąż potrzebują miłości, opieki i wsparcia. To, czego nie potrzebują, to ciągłe pojednanie lub akceptacja, że ​​uzależnione zachowanie jest jakoś OK.

Fizyczne oznaki nadużywania opiatów

W poprzedniej części omówiono niektóre z typowych behawioralnych znaków ostrzegawczych nadużywania środków przeciwbólowych. Regularni użytkownicy zazwyczaj wykazują również oczywiste fizyczne oznaki nadużywania opiatów, które również wskazują na obecność uzależnienia. Obejmują one od widocznych śladów igieł wzdłuż ramion, przez zwężone źrenice, po zaczerwienioną skórę. Nadużywanie opiatów może również powodować utratę wagi, zaparcia i wymioty. Zauważenie wielu fizycznych objawów w krótkim czasie może wskazywać na potrzebę leczenia.

Korzyści z leczenia są nie tylko natychmiastowe i krótkoterminowe. Nadużywanie opiatów może mieć niszczące długoterminowe konsekwencje zdrowotne. Długofalowe skutki nadużywania opiatów to przewlekłe zaparcia, zaburzenia zdrowia psychicznego, uszkodzenie wątroby i uszkodzenie żył, jeśli użytkownik zażył lek dożylnie. Poszukiwanie leczenia uzależnienia od opioidów raczej wcześniej niż później może zapewnić uniknięcie długotrwałych uszkodzeń ciała.

Leczenie uzależnienia od opioidów

Uzależnienie nie jest wyrokiem dożywocia. Uzdrowienie i powrót do zdrowia są możliwe dla każdego. Gdy rozpoznasz nadużywanie środków przeciwbólowych u bliskich, jak najszybciej poproś ich o włączenie ich do leczenia. Programy leczenia uzależnień rozpoczynają klientów od nadzorowanego medycznie detoksu. Prowadzenie tego procesu pod nadzorem ma kluczowe znaczenie, ponieważ odstawienie opioidów może być trudne i wiązać się z poważnymi skutkami ubocznymi.

Po zakończeniu detoksykacji ludzie wchodzą w rozszerzoną fazę leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, która polega na lekach, terapii i usługach kompleksowych w celu uzyskania przełomowych wyników. Uzależnienie od opioidów można przezwyciężyć. Skontaktuj się z Kliniką Uzależnień, aby połączyć ukochaną osobę z wyjątkowym leczeniem uzależnień.

Similar Posts