Rodzaje chorób psychicznych

Wyrażenie „choroba psychiczna” nadal nosi piętno. Sugeruje osobę, która całkowicie straciła kontakt z normalnym życiem. Prawda jest jednak taka, że ​​choroba psychiczna jest wokół nas po cichu. Jakie są rodzaje chorób psychicznych?

Jednym z głównych problemów związanych ze wszystkimi rodzajami chorób psychicznych jest prawdopodobieństwo, że może prowadzić do innych problemów, takich jak nadużywanie substancji. Statystycznie rzecz biorąc, osoby z chorobami psychicznymi są bardziej narażone na nadużywanie substancji niż populacja ogólna. Kiedy tak się dzieje, nazywa się to współwystępującym zaburzeniem i wymaga specjalnego podejścia do leczenia.

Choroba psychiczna wygląda inaczej niż myślisz. Może to mieć wpływ na twojego sąsiada, współpracownika, twoją rodzinę. Znajomość rodzajów chorób psychicznych i ich związku z nadużywaniem substancji zachęca do większego zrozumienia i wsparcia.

Rodzaje chorób psychicznych

Rodzaje chorób psychicznych

Choroba psychiczna jest bardziej widoczna niż myślisz Według statystyk, co piąty dorosły, czyli 20 procent, doświadcza choroby psychicznej każdego roku; mniej więcej jedna osoba na 25 doświadcza poważnej choroby psychicznej. Tylko połowa otrzymuje leczenie.

Choroba psychiczna jest skomplikowana i wynika z połączenia genetyki, środowiska i stylu życia. Żadne pojedyncze wydarzenie nie prowadzi cię tą drogą. Niektóre z głównych zaburzeń zdrowia psychicznego obejmują:

Lęk

Depresja

Zaburzenia odżywiania

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Zespołu stresu pourazowego

Schizofrenia

Stres w życiu, pracy i rodzinie nie pomaga, dlatego tak ważne jest rozwijanie doskonałych umiejętności radzenia sobie, aby zmniejszyć wpływ choroby psychicznej.

Choroba psychiczna i nadużywanie substancji odurzających

Dane pokazują, że osoby cierpiące na choroby psychiczne są bardziej narażone na nadużywanie substancji. Ma to sens – gdy życie wymyka się spod kontroli, sięgamy po substancje łagodzące ból.

Badania sugerują:

Połowa wszystkich osób z ciężkimi zaburzeniami psychicznymi co roku staje przed wyzwaniami związanymi z nadużywaniem substancji.

Ponad jedna trzecia — 37 procent — osób cierpiących na zaburzenia związane z nadużywaniem alkoholu ma co najmniej jedną poważną chorobę psychiczną

Ponad połowa — 53 procent — osób zmagających się z zaburzeniami związanymi z używaniem substancji psychoaktywnych cierpi również na co najmniej jedną poważną chorobę psychiczną

W centrum rekonwalescencji częstymi wyzwaniami są jednoczesne występowanie nadużywania substancji i chorób psychicznych. Te stany, znane jako podwójna diagnoza lub współwystępujące zaburzenie, wymagają specjalnego podejścia do leczenia.

Leczenie współwystępujących zaburzeń

Filozofia podwójnej diagnozy lub „współwystępującego zaburzenia” wymaga opieki zintegrowanej – lekarze starają się zająć czymś więcej niż tylko uzależnieniem od narkotyków lub alkoholu. Najbardziej udane wyniki wynikają z jednoczesnego zajęcia się zarówno nadużywaniem substancji, jak i rodzajami chorób psychicznych – kolejno, zaczynając od nadużywania substancji, a następnie radząc sobie z depresją, lękiem, zespołem stresu pourazowego i innymi problemami psychologicznymi.

Chodzi o to, że nie możesz tak naprawdę dotrzeć do podstawowych problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, gdy nadal zażywasz narkotyki lub alkohol. Więc najpierw musisz przejść przez detoks, z ostrożnym zarządzaniem odstawieniem i poradnictwem dotyczącym uzależnień, zanim przejdziesz przez chorobę psychiczną.

Struktura opieki nad współwystępującymi zaburzeniami pozostaje taka sama. Zaczynasz od oceny, przechodzisz detoks i otrzymujesz poradę. Kontynuacja opieki poterapeutycznej pozostanie ważną częścią twojego życia, aby zapobiec nawrotom.

Różne rodzaje chorób psychicznych stanowią poważne wyzwanie, ale dzięki leczeniu, miłości i wsparciu rodziny możesz powrócić do stabilnej, szczęśliwej egzystencji.

Stabilność i trzeźwość

Zrozumienie różnych rodzajów chorób psychicznych i tego, w jaki sposób mogą one prowadzić nas na drogę do nadużywania substancji, jest ważne, aby wiedzieć, jak i kiedy szukać pomocy. Świadomość jest kluczem. Ale jeśli potrzebujesz pomocy, wybierz Klinikę Uzależnień. Skupiamy się na szerokim zrozumieniu, że podróż każdego człowieka przez powrót do zdrowia jest wyjątkowa. Nasz zespół opiekuńczy i nasze kierownictwo mają doświadczenie w najnowszych, opartych na dowodach metodach leczenia uzależnień. Świadczymy pełen zakres usług terapeutycznych i regeneracyjnych, takich jak nasz ośrodek intensywnego leczenia. Nasze usługi obejmują programy leczenia. Zadzwoń do nas pod numer 695 002 695 w celu uzyskania konsultacji.

Similar Posts