Powszechne mity na temat uzależnień

Uzależnienie to złożona choroba. Jak każdy inny, potrzebny jest zindywidualizowany plan leczenia, aby pomóc osobie przestać używać. Leczenie uzależnienia od szkód również wymaga czasu. Leczenie jest możliwe i może być bardzo skuteczne. Dlaczego więc tak wiele osób unika pomocy? Może to wynikać z dużej liczby mitów na temat uzależnień i terapii. W Klinice Uzależnień oferujemy program leczenia uzależnień, który może zaoferować wsparcie i wskazówki, których potrzebujesz, aby poczuć się lepiej.

Powszechne mity na temat uzależnień

W jakie mity na temat uzależnień wierzysz?

Niezależnie od tego, czy zmagasz się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, czy jest to ktoś, kogo kochasz, poznanie prawdy o tym stanie ma kluczowe znaczenie. Rozważ kilka najczęstszych mitów, które często powstrzymują ludzi.

Osoby uzależnione od narkotyków lub alkoholu mogą w każdej chwili przestać brać. To najtrudniejsza realizacja dla osób uzależnionych. Siła woli po prostu nie wystarczy, aby pomóc osobie z uzależnieniem przestać używać. Profesjonalne leczenie ma kluczowe znaczenie, gdy powstaje uzależnienie.

Uzależnienie nie jest chorobą. To wybór. Uzależnienie, jako choroba, wymaga dostosowanego leczenia, aby zaradzić mu i jego szkodom. Jest to stan przewlekły, który z czasem pogarsza się bez leczenia, tworząc okoliczności zagrażające życiu tej osoby.

Nawrót jest nieunikniony. Po co zawracać sobie głowę zmianą? Kluczem do zapamiętania jest tutaj to, że nawrót jest częścią procesu zdrowienia dla niektórych – nie wszystkich – ludzi. Oznacza to po prostu, że dana osoba potrzebuje więcej pomocy, aby wyjść poza uzależnienie.

Używanie narkotyków i alkoholu nie jest złe. To nawet legalne! Niektóre narkotyki stają się legalnie dostępne, ale to nie czyni ich bezpiecznymi w użyciu. Osoba może rozwinąć uzależnienie od leków na receptę, alkoholu lub marihuany, co może skrócić jej życie.

Nie możesz uzależnić się od leków na receptę. To nie jest prawda. Leki na receptę, takie jak opioidy i benzoesy, stosowane poza zaleceniami lekarza w zakresie dawkowania i częstotliwości, są bardzo niebezpieczne. Osoba nie powinna ich używać, jeśli nie zostały im przepisane.

Zwalczanie stygmatów uzależnienia

Wiele z tych mitów pochodzi z piętna. Ludzie wierzą, że uzależnienie od narkotyków i alkoholu jest oznaką słabości lub oznaką, że dana osoba jest złą osobą. Podobnie jak zdrowie psychiczne, uzależnienie pojawia się szybko i wpływa na każdy aspekt życia danej osoby. To sprawia, że ​​prawie niemożliwe jest zaprzestanie używania. Uzależnienie to złożone zaburzenie obejmujące wiele narządów ciała, w tym mózg. Leczenie może być bardzo skuteczne, ale osoba musi zdać sobie z tego sprawę i podjąć decyzję o jej odszukaniu. To klucz do przezwyciężenia uzależnienia.

Jak program leczenia uzależnień może pomóc

W programie leczenia uzależnień dostępne są leki i terapia, aby pomóc osobie w zaprzestaniu używania. To dzięki tym krokom w zindywidualizowanym planie leczenia uzależnienie jest kontrolowane i zarządzane.

Sednem tego jest stosowanie szeregu terapii, aby pomóc osobie przezwyciężyć uzależnienie od szkód, jakie powoduje w życiu. Obejmuje to budowanie pewności siebie, przezwyciężanie negatywnych procesów myślowych i odbudowę ważnych relacji rodzinnych. Dla osób z uzależnieniem często kluczowe są terapie takie jak:

Program terapii poznawczo-behawioralne

Indywidualny program terapii

Program terapii rodzinnej

Program terapii grupowej

Uświadom sobie, że uzależnienie to poważna choroba. Takie postępowanie oznacza uzyskanie pomocy, aby w końcu odwrócić stronę na temat komplikacji, z którymi się borykasz.

Poznaj opcje terapii dostępne w Klinice Uzależnień

Leczenie uzależnień jest dostępne i może pomóc w odzyskaniu zdrowia i trzeźwej przyszłości. Jeśli nie wierzysz w mity o uzależnieniu lub po prostu jesteś gotowy, aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z Kliniką Uzależnień, aby znaleźć właściwą drogę. Nasze usługi leczenia uzależnień są zawsze dostępne, aby wesprzeć Twój najlepszy wynik. Zadzwoń pod numer 695 002 695 lub skontaktuj się z nami online.

Similar Posts