Pomocne wskazówki dotyczące unikania nawrotów

Wychodzenie z uzależnienia może być skomplikowane. Ostatnie dane pokazują, że aż połowa osób, które biorą udział w programie wychodzenia z uzależnienia, kończy z nawrotami. Klinika Uzależnień rozumie, że leczenie uzależnień jest procesem. Opracowanie długoterminowego planu zapobiegania nawrotom może być kluczem do osiągnięcia trzeźwości. Często wiąże się to z zaangażowaniem się w opiekę poterapeutyczną, taką jak program dla absolwentów leczenia uzależnień.

Jeśli Ty lub bliska Ci osoba moglibyście skorzystać na tym, aby dowiedzieć się więcej o unikaniu nawrotów, skontaktuj się z nami online lub pod numerem 695 002 695 już dziś.

Pomocne wskazówki dotyczące unikania nawrotów

Wskazówki dotyczące zapobiegania nawrotom

Jednym z celów każdego programu leczenia uzależnień jest zapobieganie nawrotom. Ze względu na to, jak uzależnienie wpływa na mózg ludzi, osiągnięcie trzeźwości może być trudne. Niemniej jednak jest kilka kluczowych rzeczy, które możesz zrobić, aby wesprzeć siebie lub ukochaną osobę w unikaniu nawrotów.

Unikaj wyzwalaczy

Jednym z najważniejszych elementów pomagających w wyzdrowieniu z uzależnienia jest unikanie wyzwalaczy, które narażają osobę na niebezpieczeństwo nawrotu. Na przykład dla kogoś, kto zmaga się z nadużywaniem alkoholu, sensowne może być zmodyfikowanie dojazdów, aby nie przejeżdżać obok baru, w którym pili. Innym przykładem może być dostosowanie kręgów społecznych, aby nie znajdować się w sytuacjach kompromisowych, w których występuje presja rówieśników do nadużywania substancji. Poniższe pomysły mogą być pomocne, aby pamiętać o wyzwalaczach i jak najlepiej radzić sobie z ich obecnością, gdy w grę wchodzą pragnienia:

  • Uznaj, że doświadczanie głodu jest normalną częścią zdrowienia
  • Zaakceptuj, że pragnienia nie wskazują na osobistą słabość lub że nie jesteś w stanie wyzdrowieć
  • Opracuj spersonalizowany plan działania, aby poradzić sobie z wyzwalaczami i zachciankami, który obejmuje partnera odpowiedzialnego za odpowiedzialność
  • Zaangażuj się w zarządzanie stresem

Stres jest często jednym z głównych czynników powodujących nawroty. Znajomość typowych stresorów i najlepszych sposobów radzenia sobie z nimi ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego powrotu do zdrowia. Zarządzanie stresem w celu zapobiegania nawrotom może obejmować dodanie specjalnej strategii, takiej jak medytacja lub techniki oddechowe. W związku z poprzednią wskazówką dotyczącą unikania wyzwalaczy, radzenie sobie ze stresem może również obejmować zmianę codziennej rutyny w celu zmniejszenia rodzaju stresorów, z którymi się spotkasz.

Angażuj się w pozytywne działania

Po leczeniu uzależnień wiele osób ma więcej wolnego czasu, ponieważ nie zużywają już czasu i energii na utrzymanie nadużywania substancji. Zastąpienie nadużywania substancji produktywnymi, pozytywnymi działaniami ma znaczenie w zapobieganiu nawrotom. Może to wyglądać jak rozwijanie nowego hobby, wolontariat, tworzenie schematu ćwiczeń lub dołączenie do ligi sportowej.

Dołącz do grupy wsparcia

Presja społeczna, piętno i wiele innych problemów utrudnia powrót do zdrowia po uzależnieniu. System wsparcia, który rozumie doświadczenia i wyzwania związane z wyzdrowieniem z uzależnienia, może być niezbędny dla długotrwałej trzeźwości. Grupy wsparcia pomagają zapobiegać nawrotom, zapewniając zasoby, źródło odpowiedzialności i towarzystwo w podróży, która w przeciwnym razie mogłaby być samotną podróżą.

Program dla absolwentów w Klinika Uzależnień

Jednym z rodzajów grup wsparcia oferowanych przez Klinika Uzależnień jest nasz program dla absolwentów. Nasz program dla absolwentów łączy Cię z rówieśnikami, którzy wiedzą z pierwszej ręki, jak to jest doświadczać uzależnienia.

Pełnomocnicy w leczeniu uzależnień oferują wewnętrzne spojrzenie na wyzwania i komplikacje, przed którymi stoją ludzie, aby uniknąć nawrotów. Mogą działać jako partnerzy i zasoby odpowiedzialne za odpowiedzialność w całym procesie leczenia.

Program absolwentów Klinika Uzależnień wspiera Cię, oferując:

  • Dane kontaktowe kolegów absolwentów
  • Regularne odprawy i obserwacje personelu Klinika Uzależnień
  • Zasoby, w tym materiały edukacyjne, pomagające zapobiegać nawrotom
  • Zaproszenia na imprezy towarzyskie przeznaczone dla absolwentów
  • Szansa na wsparcie rówieśników
  • Unikanie nawrotów z Klinika Uzależnień

Klinika Uzależnień jest tutaj, aby wesprzeć Ciebie lub Twoją ukochaną osobę w unikaniu nawrotów. Rozumiemy, że sytuacja i podróż każdego człowieka są wyjątkowe. Jesteśmy tutaj, aby być zasobem i partnerem, który pomoże Ci wrócić do bycia najlepszym.

Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami online lub pod numerem 695 002 695.

Similar Posts