Pomoc w uzależnieniu

Nikt nie wyrusza z zamiarem wpadnięcia w pułapkę nałogu. Często dzieje się to za pomocą sił, które są poza naszą kontrolą. Bez względu na przyczynę, kiedy używanie substancji przeradza się w uzależnienie, nadszedł czas, aby zwrócić się o pomoc w zakresie uzależnień do profesjonalnego ośrodka terapeutycznego.

Zgodzenie się, że nadszedł czas, aby szukać pomocy w uzależnieniu, wymaga odwagi i siły. Może to być nawet trochę przerażające, ale to OK. Robiąc ten pierwszy krok, wprawiasz w ruch siły, które przyniosą ci lepszy dzień. Pomoc w uzależnieniu składa się ze sprawdzonych procesów, które pomagają odstawić Cię od narkotyków lub alkoholu i poprowadzą Cię do głębszego zrozumienia otaczającego Cię świata..

Nie trać dodatkowego czasu na zastanawianie się nad potrzebą pomocy w uzależnieniu. Twoja przyszłość jest zbyt cenna. 

Pomoc w uzależnieniu

Co to jest uzależnienie?

Mówiąc najprościej, uzależnienie to choroba mózgu — tak naprawdę nie różni się od choroby jakiegokolwiek innego organu. Kiedy jesteś uzależniony, kompulsywnie zażywasz substancję lub wykazujesz kompulsywne zachowanie.

W tym sensie ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że uzależnienie tak naprawdę nie ma nic wspólnego z ilością — ile pijesz lub ile zażywasz narkotyków. Oczywiście nadmierne używanie tych substancji może wprawić w ruch siły prowadzące do uzależnienia.

Ale kiedy nadal pijesz lub zażywasz narkotyki, nawet gdy dzieją się złe rzeczy — kłopoty z prawem, w pracy, w szkole — spełniasz definicję uzależnienia. W języku lekarzy masz coś, co nazywa się „zaburzeniem używania”.

Uzależnienie jest uważane za chorobę mózgu, ponieważ pijąc alkohol lub zażywając narkotyki, zmieniasz naturalną równowagę chemiczną mózgu. Twój mózg staje się zależny od narkotyków lub alkoholu i – jeśli nagle przerwiesz ich zażywanie lub picie – odczuwasz silne objawy odstawienia.

Objawy odstawienia — czym one są?

Kiedy mózg jest pozbawiony chemikaliów, których szuka, prowadzi to do okresów odstawienia. Odstawienie objawia się objawami fizycznymi i psychicznymi co jest niezwykle bolesne, a nawet zagrażające życiu. Objawy odstawienia różnią się w zależności od rodzaju narkotyku lub alkoholu, ale zazwyczaj obejmują:

Nudności i wymioty

Gorączę

Trudności ze snem

Pobudzenie i niepokój

Biegunkę

Rozszerzone źrenice

Dreszcze kończyn lub całego ciała

poty,

kołatanie serca

omamy

Pomoc w uzależnieniu wymaga etapu zwanego „detoksem”, w którym objawy odstawienia są starannie leczone medycznie, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i komfort.

Detoks i inne części leczenia

Detoks to pierwszy etap programu pomocy w uzależnieniu. Jest to fundamentalne, aby móc podjąć kolejne kroki w kierunku wyzdrowienia. Powód: posiadanie narkotyków lub alkoholu w twoim organiźmie będzie kolidować z poradnictwem, terapią i innym wsparciem.

Proces detoksykacji przybiera wiele form i będzie zależał od Twojej sytuacji. Niektóre uzależnienia są trudniejsze do zerwania niż inne. Ale podczas detoksu Twój zespół medyczny będzie monitorował Twój stan i rozwiązywał wszelkie objawy odstawienia grożące poważnymi problemami zdrowotnymi.

Uzależnienie, na które zasługujesz

Odwaga, by przyznać, że potrzebujesz pomocy w uzależnieniu, jest ważnym krokiem w kierunku wyzdrowienia. Ponieważ siły uzależnienia są tak silne, masz rację, aby rozważyć profesjonalną pomoc. Doświadczony zespół „Klinika Uzależnień” jest do Twojej dyspozycji. Swoją troskę skupiamy na Tobie jako o pełnej indywidualności, wspierając Twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne na każdym kroku. Poświęcamy się również Twojemu bezpieczeństwu i wygodzie, aby Ci pomóc.

Personel „Klinika Uzależnień” zapewnia pełen zestaw usług terapeutycznych i regeneracyjnych, w tym leczenie  i terapię. Skontaktuj się z doradcą pod numerem 695 002 695 w celu uzyskania poufnej konsultacji .

Similar Posts