Oznaki przedawkowania heroiny

Przedawkowanie heroiny to sytuacja zagrażająca życiu, która wynika z przyjmowania zbyt dużej ilości heroiny lub mieszania różnych form narkotyków z obecną heroiną. To może wydawać się cienka linia między kimś, kto jest bardzo na haju, a tą samą osobą, która doświadcza przedawkowania. Biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo przedawkowania heroiny, dobrze jest pochylić się nad ostrożnością i potraktować scenariusz tak, jakby miało miejsce przedawkowanie, jeśli istnieje jakakolwiek niepewność. Mogłoby to ocalić czyjeś życie.

Skontaktuj się z Kliniką Uzależnień, dzwoniąc pod nasz numer telefonu, aby poznać różne opcje leczenia uzależnienia od heroiny.

Oznaki przedawkowania heroiny

Oznaki bycia na haju od heroiny

Przedawkowanie heroiny jest możliwe tylko wtedy, gdy lek jest używany. Prawdopodobnie ludzie, którzy używali heroiny, będą wykazywać oczywiste oznaki bycia na haju. Zauważalne oznaki, że ktoś jest na haju na opioidach, takich jak heroina, obejmują:

 • Zakontraktowani uczniowie
 • Luźna lub opadająca sylwetka
 • Swędzenie
 • Bełkotliwa wymowa
 • Przysypianie lub ogólna postawa „wyjdź z tego”

Stan bycia na haju nie oznacza, że ​​przedawkowanie jest gwarantowane. Jednak narkotyki są z natury niebezpieczne. Używanie nigdy nie jest wolne od ryzyka. Jeśli uważasz, że osobom może grozić przedawkowanie, nie zostawiaj ich samych. Jeśli wydaje się, że tracą przytomność podczas używania heroiny, postaraj się, aby się poruszały i nie zasnęły. Pamiętaj, aby monitorować ich oddech. Przedawkowanie opioidów może ograniczyć oddychanie i ostatecznie spowodować uduszenie, jeśli nie zostanie podjęta interwencja.

Rozpoznawanie przedawkowania heroiny

Chociaż stan haju wiąże się z jednym zestawem fizycznych objawów, przedawkowanie może być zidentyfikowane przez inny, bardziej zaawansowany zestaw fizycznych objawów. Wypatruj następujących rzeczy:

 • Nieprzytomność
 • Brak reakcji
 • Powolny, płytki lub nieistniejący oddech
 • Wymioty
 • wiotkie mięśnie
 • Blada lub wilgotna twarz
 • Niebieski lub fioletowy odcień na paznokciach i ustach

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli jesteś świadkiem przedawkowania, jest skontaktowanie się ze służbami ratunkowymi. Ratownicy są przeszkoleni w zakresie postępowania w przypadku przedawkowania i mogą podawać nalokson w celu odwrócenia przedawkowania. Natychmiastowa śmierć w wyniku przedawkowania jest rzadka. To często oznacza, że ​​od razu dzwonienie pod numer 112 może uratować życie.

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli ludzie, których podejrzewasz o przedawkowanie, śpią, zwróć uwagę na wszelkie dźwięki, jakie wydają. Nieznane dźwięki prawdopodobnie nie oznaczają chrapania, a zamiast tego wskazują, że osoba ta może się dławić w wyniku przedawkowania. Ponownie, szybkie działanie prawdopodobnie przyniesie pozytywny wynik. Błądzi po stronie ostrożności.

Znajdź pomoc dotyczącą uzależnienia od heroiny

Przedawkowanie heroiny jest najbardziej prawdopodobne wśród osób, które są już uzależnione od heroiny. Z biegiem czasu organizm może rozwinąć tolerancję na lek. W odpowiedzi ludzie mogą się różnić, jak to przyjmują lub bawić się częstotliwością lub ilościami, których używają. Innym zachowaniem, które zwiększa ryzyko przedawkowania, jest mieszanie zażywania narkotyków. Samo zażywanie narkotyków niesie ze sobą nieodłączne ryzyko. Zażywanie wielu leków jednocześnie tylko potęguje niebezpieczeństwo.

Najlepszy czas na leczenie uzależnienia od heroiny jest przed wystąpieniem przedawkowania. Jednak dla niektórych osób przedawkowanie i prawdziwe poczucie, że ich życie jest zagrożone w wyniku zażywania narkotyków, jest sygnałem alarmowym, którego potrzebują, aby w końcu rozpocząć leczenie. Dobrą wiadomością jest to, że wiele wysokiej jakości programów leczenia uzależnień pomaga ludziom odzyskać zdrowie w Polsce.

Uzależnienie od heroiny można leczyć za pomocą holistycznych metod w celu zaspokojenia fizycznych, psychicznych i emocjonalnych potrzeb pacjenta. Pierwszym krokiem w leczeniu uzależnienia od heroiny jest detoks. Długotrwałe wyzdrowienie wymaga zerwania fizycznego i psychicznego wpływu leku na ciało. Po detoksykacji ludzie rozpoczynają leczenie szpitalne lub ambulatoryjne, które jest dostosowane do oferowania wsparcia i usług niezbędnych do zmiany ich życia.

Zadzwoń aby połączyć siebie lub ukochaną osobę z programem leczenia uzależnienia od heroiny, który wierzy w wyjątkowy potencjał każdej osoby.

Similar Posts