Objawy przedawkowania narkotyków o których trzeba wiedzieć

Przedawkowanie narkotyków może przydarzyć się każdemu, kto nadużywa substancji , w tym osobom próbującym narkotyków po raz pierwszy. Niezależnie od tego, czy chodzi o opiaty, kokainę, czy inne leki na receptę i nielegalne, przedawkowanie jest bardzo realną i niebezpieczną możliwością. Znajomość objawów przedawkowania narkotyków pomoże Ci uniknąć największego ryzyka nadużywania substancji.

kobieta siedząca na łóżku zmagająca się z objawami przedawkowania narkotyków

Przypadkowe i celowe przedawkowanie

Ktoś może celowo lub przypadkowo doświadczyć objawów przedawkowania narkotyków. To pierwsze może wystąpić, gdy ktoś próbuje sobie zrobić krzywdę. W większości takich sytuacji osoba nadużywająca narkotyków próbuje popełnić samobójstwo.

Z drugiej strony przypadkowe przedawkowanie ma miejsce, gdy ktoś zażyje większą ilość substancji, niż jest w stanie obsłużyć jego organizm. W tego typu sytuacji osoba próbuje doświadczyć lepszego haju, zamiast wyrządzać sobie krzywdę.

Przedawkowanie jest niezwykle niebezpieczne w obu sytuacjach, ale nie zawsze prowadzi do śmierci. Na szczęście dana osoba nadal może wyzdrowieć po przedawkowaniu dzięki odpowiedniej terapii uzależnienia od narkotyków .

Objawy przedawkowania narkotyków

Osoby, które doświadczają nadużywania narkotyków, mogą nie wykazywać wszystkich wymienionych poniżej objawów. Ale jeśli pokazują kilka, to są wskaźniki, że prawdopodobnie przedawkowali. Jeśli zobaczysz u bliskiej osoby wykazującej którykolwiek z tych objawów przedawkowania, natychmiast zadzwoń pod numer 112. Sprawdź ich oddech i tętno i spróbuj zadawać pytania, aby zobaczyć, czy są przytomne, czy nie.

Nieprawidłowy oddech

Kanały powietrzne zostają zablokowane, gdy ciało wejdzie w stan zagrożenia. Osoba może czasami wykazywać powolny i utrudniony oddech lub szybki oddech. Ten znak obejmuje również łapanie powietrza, tak jakby osoba próbowała regulować swój oddech.

Zaostrzone lub rozszerzone źrenice

Źrenice mogą mieć różną wielkość lub drgać w zależności od rodzaju nadużywanej substancji. Na przykład uczeń będzie się zwężał podczas używania substancji, które obejmują:

  • Morfina
  • Fentanyl
  • hydrokodon
  • Heroina

Tymczasem kokaina i inne narkotyki powiększają źrenicę.

Wymioty i nudności

Dwa z najczęstszych objawów przedawkowania to nudności i wymioty. Podczas przedawkowania osoba zaaspiruje, a to zmusi organizm do wypchnięcia całej zawartości. Jeśli ktoś wymiotuje, gdy jest nieprzytomny, może się zakrztusić.

Niebieskawa skóra

Wiele osób doświadcza wzrostu temperatury ciała po przedawkowaniu. Jednak często zdarza się, że ciało zmienia kolor na niebieski, gdy temperatura ciała spada. Kiedy tak się dzieje, usta, opuszki palców i inne kończyny mogą mieć niebieskawy odcień. To sygnalizuje, że organizmowi brakuje tlenu.

Ból klatki piersiowej

Używki mogą powodować wzrost częstości akcji serca, co może skutkować bólem serca lub, co gorsza, zatrzymaniem akcji serca. Kiedy serce staje się nadmiernie obciążone, mięśnie mogą mieć małe łzy, co powoduje krwawienie i ból. Jednak opioidy powodują odwrotny efekt, który polega na zmniejszeniu częstości akcji serca i wolniejszym oddychaniu.

Dezorientacja

Częstymi objawami przedawkowania są dezorientacja i dezorientacja w połączeniu z lękiem. Obejmuje to sytuacje, w których ktoś nie jest świadomy swojego otoczenia i nie może fizycznie utrzymać równowagi, lub jeśli mówi bezsensownie lub szybko i rzuca się, krzyczy lub płacze. Czasami ktoś może również wykazywać agresywne zachowanie, zanim straci prawidłowe funkcjonowanie.

Drżenie lub atak

Kiedy mózg zostaje zakłócony, komórki mogą działać nieprawidłowo, co może wywołać konwulsje. Drżenie i dreszcze są początkowymi objawami przedawkowania i mogą prowadzić do poważnego przypadku napadu. Te objawy przedawkowania mogą trwale uszkodzić komórki mózgowe, a wiele osób nie przeżywa tych objawów.

Nieświadomość i śmierć

Mózg może cierpieć z powodu nacisku wywołanego przez substancję lub kombinację substancji. Kiedy w organizmie znajduje się duża liczba toksyn, mózg może się wyłączyć.

Ze wszystkich objawów przedawkowania narkotyków ten jest oczywiście najbardziej niebezpieczny. Kiedy tak się dzieje, czyjegoś życia nie można już wskrzesić.

Możemy pomóc

Objawy przedawkowania narkotyków mogą wystąpić za każdym razem, gdy ktoś nadużywa niebezpiecznych substancji. Tolerancja organizmu jest zmienna, więc wczorajsza dawka może oznaczać dzisiejsze przedawkowanie. Jedynym sposobem, aby przejść przez to siebie lub ukochaną osobę, jest zapisanie się do skutecznego programu leczenia. Klinika Uzależnień może pomóc w procesie zdrowienia. Zadzwoń do nas teraz.

Similar Posts