Kim jesteśmy?

W Klinice Uzależnień rozumiemy, że każda osoba zmagająca się z uzależnieniem jest wyjątkowa. Oznacza to, że droga do wyzdrowienia każdej osoby również musi być wyjątkowa. W sytuacji, gdy tak wielu Polaków cierpi z powodu uzależnienia, ważniejsze niż kiedykolwiek jest, abyśmy zajęli się tym kryzysem bezpośrednio. Specjalizujemy się w pomocy pacjentom, którzy zmagają się z zaburzeniami używania substancji. Bardzo dobrze traktujemy każdą osobę, diagnozując jej problemy, które leżą na sercu i karmią jej uzależnienie. To podejście sprawiło, że staliśmy się jednym z polecanych ośrodków leczenia uzależnień na Śląsku i Ustroniu. Dowiadując się więcej o naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień i naszym wyjątkowym podejściu, możesz zrobić pierwsze kroki na drodze do wyzdrowienia.

Jadwiga

Jadwiga Lipus – kierownik ośrodka

W zawodzie terapeuty uzależnień i współuzależnień pracuję od 32 lat. Wiedzę i umiejętności do zawodu uzyskałam kończąc Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie, zaś doświadczenie zawodowe nabyłam pracując w poradniach terapii uzależnień i współuzależnień oraz w stacjonarnym ośrodku leczenia uzależnień

o nas
o nas

Dowiedz się więcej o naszym programie leczenia uzależnień

O naszym ośrodku leczenia uzależnień na Śląsku:

Nasza misja

Co takiego w naszym ośrodku leczenia uzależnień, wyróżnia nas na tle innych placówek w okolicy? Naszą misją jest oferowanie podejścia skoncentrowanego na pacjencie, dostosowując leczenie do Twoich potrzeb. Ta filozofia jest podstawą wszystkiego, co robimy w prywatnym ośrodku leczenia nałogów, w tym wielu poziomów opieki. Dlatego staliśmy się jednym z najbardziej udanych ośrodków leczenia uzależnień na Śląsku.

Ale co mamy na myśli, gdy mówimy, że „leczymy całego pacjenta”?

Jednym z głównych sposobów, w jaki to robimy, jest nasz program podwójnej diagnostyki. Filozofia leczenia podwójnej diagnozy polega na tym, że robimy coś więcej niż tylko leczenie konkretnego uzależnienia. W podwójnej diagnozie zajmujemy się również podstawowymi problemami psychicznymi, które stanowią podstawę i napędzają twoje uzależnienie. Oznacza to jednoczesne radzenie sobie z depresją, lękiem, zespołem stresu pourazowego i innymi problemami psychologicznymi podczas leczenia uzależnienia.

Leczenie uzależnienia bez leczenia tego, co jest przyczyną powstania uzależnienia, sprawia, że nawrót jest jeszcze bardziej prawdopodobny. Nasze skoncentrowanie na pacjencie podejście do podwójnej diagnostyki pomaga nam zapewnić, że nie nastąpi nawrót choroby podczas dalszego powrotu do zdrowia. Ta koncepcja jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym obiekcie leczenia i terapii uzależnień oraz znajduje się w sercu wszystkich naszych programów.

NASZE MIEJSCE
I NASZA POMOC

Nasz ośrodek, ze względu na swoje położenie, to miejsce wyjątkowo sprzyjające rekonwalescencji. Górski klimat płynący z Beskidu Śląskiego, świeże powietrze i otoczenie leśnymi dźwiękami i zapachami, pozytywnie nastraja każdego dnia. Z kolei spacery i przebywanie wśród natury doskonale wpływa zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne naszych podopiecznych.

o nas

Dowiedz się więcej o Klinice Uzależnień na Śląsku już dziś

Jeśli ty lub ktoś, na kim ci zależy, walczysz z uzależnieniem, nie wahaj się; nadszedł czas, aby wyciągnąć rękę. Doświadczony personel naszego prywatnego ośrodka służy pomocą. Dostosowując Twój program do Twoich unikalnych potrzeb. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie Ci potrzebnej opieki.  Rzucenie narkotyków i alkoholu może uratować ci życie. Dowiadując się więcej o Klinice Uzależnień i podobnych programach, wykonałeś już pierwszy niezbędny krok. Ale teraz nadszedł czas, aby zadzwonić. Skontaktuj się z nami już dziś. Zadzwoń lub wypełnij formularz. Możesz mieć życie, na które zasługujesz.

Dowiedz się więcej o Klinice Uzależnień