Niebezpieczeństwa związane z odstawieniem fentanylu

Jako bardzo silny opioid, fentanyl nigdy nie jest bezpieczny w użyciu bez nadzoru lekarza. Potrzeba bardzo małej ilości tego leku, aby stworzyć wysokie ryzyko uzależnienia i przedawkowania. Dla tych, którzy teraz go używają, nagłe zaprzestanie go może prowadzić do intensywnego odstawienia fentanylu, bolesnego doświadczenia, z którym większość ludzi nie może sobie poradzić bez profesjonalnego wsparcia. Dzięki kompleksowemu programowi leczenia uzależnienia od opioidów, Klinika Uzależnień może pomóc ci bezpiecznie przestać używać tego leku.

Niebezpieczeństwa związane z odstawieniem fentanylu

Dlaczego następuje odstawienie fentanylu

Opioidy oddziałują z funkcją mózgu. Dokładniej, zmieniają neuroprzekaźniki i naturalne substancje chemiczne w mózgu. Stosowanie tych leków uruchamia ośrodek przyjemności w mózgu. Ponieważ mózg jest zaprojektowany tak, aby wyszukiwać doświadczenia, które dają dobre samopoczucie, mózg chce mieć większy dostęp do leku. Często wzrasta również ilość potrzebna do wywołania uczucia euforii. Po pewnym czasie osoby stosujące fentanyl mogą nie być w stanie przestać tego robić, ponieważ mózg chce normalnie funkcjonować. Bez tego pojawiają się objawy odstawienia.

Typowe objawy odstawienia fentanylu obejmują:

Intensywny niepokój i pobudzenie

Niezdolność do spania

Bóle mięśni i bóle ciała

Skurcze brzucha

Wysokie ciśnienie krwi i szybkie bicie serca

Niektóre osoby stosujące tę substancję mogą również odczuwać intensywne objawy odstawienia. Może to obejmować drgawki, halucynacje i depresję. Ponieważ może to mieć negatywne konsekwencje, najlepiej jest, aby dana osoba uzyskała pomoc, ponieważ pracuje nad detoksykacją po użyciu leku.

Odstawienie fentanylu może być niebezpieczne

Fentanyl jest do 80 razy silniejszy niż inne opioidy, takie jak morfina. W rezultacie wystarczy niewielka ilość tego leku, aby narazić osobę na ryzyko uzależnienia i uzależnienia, jeśli jest stosowany poza wytycznymi lekarza. Co więcej, tak silny jak lek, istnieje ryzyko przedawkowania przy każdym jego użyciu. Jednak zatrzymanie się nagle i bez żadnego wsparcia jest prawie niemożliwe. Kiedy dana osoba nie zatrzyma się sama, może nawrócić, często zużywając zbyt dużo i powodując przedawkowanie.

Istnieją również sytuacje, w których dana osoba może cierpieć na psychozę z powodu zaprzestania używania leku. Czując się bezradny i zmagając się z bólem, osoba może być narażona na depresję lub niezdolność do kontrolowania swoich działań. Dlatego leczenie musi odbywać się w kontrolowanym środowisku, w którym dostępne jest wyjątkowe wsparcie, w tym zespół medyczny. Aby było jasne, możliwe jest zaprzestanie stosowania tego leku i nie odczuwanie nasilenia objawów odstawienia w ośrodku leczenia.

Jak bezpiecznie przejść przez detoks?

Dla osób, które muszą przejść detoks opioidowy, dostępne jest wsparcie. Leki mogą pomóc wyeliminować nasilenie głodu i kontrolować objawy odstawienia. Rodzaj wsparcia, jakiego potrzebuje dana osoba, zależy od ilości substancji, której używa, i czasu, przez jaki była używana.

W Klinika Uzależnień oferujemy szeroką gamę środków wspomagających, które pomogą Ci zmienić stronę na temat stosowania fentanylu. Nie musisz tego robić sam. Dzięki odpowiednim narzędziom i zasobom możesz bezpiecznie przezwyciężyć swoje uzależnienie i uzależnienie. Oferujemy sposoby pomocy, w tym:

Program terapii mężczyzn

Program terapii kobiet

Program i wsparcie dla absolwentów

Klinika Uzależnień jest tu dla Ciebie

Nie próbuj samodzielnie przestać używać tego potężnego opioidu. Zamiast zmagać się z samym odstawieniem fentanylu, pozwól naszemu zespołowi zapewnić wsparcie, którego potrzebujesz na każdym kroku. Zwróć się teraz do Klinika Uzależnień, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach, które mogą Ci pomóc. Skontaktuj się z nami teraz online lub zadzwoń pod numer 695 002 695, aby umówić się na spotkanie.

Similar Posts