Niebezpieczne skutki uboczne alkoholu

Czy wiesz, że każdego roku dochodzi do około 80 000 zgonów związanych z nadużywaniem alkoholu, co czyni go trzecią najczęstszą przyczyną zgonów? Alkohol, narkotyk regularnie spożywany przez tysiące ludzi, jest trzecią najczęstszą przyczyną śmierci. Chociaż alkohol jest legalny tylko dla osób powyżej 18 roku życia, około 5000 osób poniżej 18 roku życia umiera w wyniku incydentu związanego z alkoholem, w tym wypadku samochodowego , zabójstwa, samobójstwa i zatrucia alkoholem rocznie.

niebezpieczne skutki uboczne alkoholu

Około 17% mężczyzn i 8% kobiet będzie w swoim życiu uzależnione od alkoholu. Kobiety uzależnione od alkoholu są o 50 do 100 procent bardziej narażone na śmierć z przyczyn związanych z alkoholem niż mężczyźni uzależnieni od alkoholu. Oznaki uzależnienia od alkoholu mogą być różne, od drżenia i drgawek po odczuwanie skrajnego niepokoju, gdy nie pijesz. Ludzie, którzy czują, że potrzebują alkoholu, aby „odpocząć” lub „dobrze się bawić”, częściej nadużywają alkoholu lub uzależniają się od alkoholu. 5,1 miliona osób w wieku 12-20 lat zgłosiło upijanie się w ciągu ostatniego miesiąca. Upijanie się to picie 4 lub więcej napojów alkoholowych w jednym odcinku. Upijanie się często prowadzi do zatrucia alkoholem, które nieleczone może spowodować poważne odwodnienie, śpiączkę i śmierć.

Spożywanie alkoholu może prowadzić do długotrwałych problemów zdrowotnych, takich jak choroby układu krążenia, rak gardła, wątroby lub jamy ustnej, lęk i depresja, demencja i choroby wątroby. W badaniu przeprowadzonym w 2009 r. choroba nerek związana z alkoholem była przyczyną 1 na 3 przeszczepów nerek. Niektóre choroby związane z alkoholem można częściowo lub całkowicie wyleczyć po zaprzestaniu picia, dlatego leczenie uzależnienia od alkoholu ma kluczowe znaczenie. Dzięki detoksowi medycznemu i intensywnej terapii możliwe jest wyzdrowienie z uzależnienia od alkoholu! Nastolatki, które zaczynają pić przed ukończeniem 15. roku życia, są bardziej narażone na uzależnienie od alkoholu lub zaburzenie używania substancji psychoaktywnych w późniejszym życiu. Młodzież, która pije, jest 7,5 razy bardziej skłonna do używania innych nielegalnych narkotyków i pięćdziesiąt razy częściej do kokainy niż młodzi ludzie, którzy nigdy nie piją. Jedno z badań wykazało, że 32% osób intensywnie pijących w wieku powyżej 12 lat było również nielegalnymi użytkownikami narkotyków. Jeśli uważasz, że Ty lub Twoja bliska osoba może mieć problem z alkoholem, zadzwoń lub napisz do naszych specjalistów ds. przyjęć 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby uzyskać więcej informacji na temat leczenia i powrotu do zdrowia.

Similar Posts