Leczenie uzależnienia od narkotyków

Jeśli zmagasz się z nałogiem, to wiedz że nie jesteś sam. Problemy związane z nadużywaniem środków odurzających dotykają ponad 5% Polaków, a wielu z nich nigdy nie poprosi o pomoc. Samo pokonanie uzależnienia może wydawać się niemożliwe. Kiedy próbujesz przestać brać narkotyki, zaczniesz ich bardziej pragnąć, a cykl ten może trwać i trwać. Jednak profesjonalny ośrodek terapii uzależnień od narkotyków może pomóc przełamać ten cykl i zacząć odbudowywać twoje życie. W naszym prywatnym ośrodku terapii uzależnienia od narkotyków oferujemy program leczenia w wygodnym, bezpiecznym środowisku wolnym od stresów dnia codziennego.

uzależnienie od narkotyków

Dowiedz się więcej o naszych programach leczenia uzależnień

Nasi specjaliści od uzależnień pomogą Ci osiągnąć trwałą trzeźwość poprzez spersonalizowany plan leczenia.

Po przyjęciu ocenimy Twoją historię nadużywania substancji i stworzymy plan, który pomoże Ci znaleźć drogę do wyzdrowienia. Naszym celem jest prowadzenie zdrowego, trzeźwego życia, a my pomożemy Ci to osiągnąć, wspierając Cię na każdym kroku. Dowiedz się więcej o naszym programie leczenia uzależnień i skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać informacje o naszych innych programach leczenia uzależnień.

Czy potrzebuję programu leczenia narkomanii?

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz profesjonalnej pomocy, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Istnieją pewne wytyczne, z których możesz skorzystać, aby ustalić, czy Ty lub Twoja ukochana osoba cierpi na problem z uzależnieniem i czy skorzysta z odwyku. Zadaj sobie następujące pytanie

Czy kiedykolwiek używałeś narkotyków podczas lub przed angażowaniem się w niebezpieczne zachowania?

Czy zażywanie narkotyków spowodowało szkody w twoich związkach, finansach lub zatrudnieniu?

Czy znaczną ilość czasu spędzasz na zdobywaniu, używaniu i regenerowaniu się po narkotykach?

Czy masz ochotę na narkotyki, kiedy ich nie używasz?

Czy nadal zażywałeś narkotyki nawet po negatywnych skutkach fizycznych?

Czy nie byłeś w stanie przerwać zażywania narkotyków lub doświadczyłeś objawów odstawienia po zaprzestaniu zażywania?

Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, prawdopodobnie skorzystasz z programu leczenia uzależnienia od narkotyków. Przezwyciężenie uzależnienia od narkotyków prawie zawsze wymaga profesjonalnego ośrodka odwykowego. Nawykowe nadużywanie narkotyków ostatecznie zmieni chemię ciała danej osoby. Organizm zaczyna polegać na narkotyku, aby funkcjonować. Osoba na tym etapie nadużywania substancji jest uzależniona od narkotyku i może cierpieć z powodu nieprzyjemnych lub bolesnych objawów odstawienia, jeśli nagle przestanie je zażywać. Wykwalifikowany ośrodek leczenia uzależnień zastosuje profesjonalnie nadzorowany detoks, aby bezpiecznie wyeliminować narkotyki z organizmu. Jeśli Ty lub ktoś bliski zmaga się z uzależnieniem od narkotyków, skontaktuj się z nami już dzisiaj.

Czego można się spodziewać w naszym ośrodku leczenia uzależnienia od narkotyków?

Po wejściu do naszego ośrodka leczenia uzależnień od narkotyków rozpoczniesz leczenie od dokładnej oceny. Dzięki temu nasi specjaliści od uzależnień mogą stworzyć spersonalizowany plan leczenia i terapii dla Twoich unikalnych potrzeb. Każda osoba w trakcie zdrowienia jest inna, ponieważ droga każdego do uzależnienia jest indywidualna. Zdrowienie to proces trwający całe życie, ale nasi terapeuci będą z Tobą współpracować, aby pomóc Ci zrozumieć podstawowe przyczyny uzależnienia, w tym przeszłe traumy i leżące u ich podstaw problemy ze zdrowiem psychicznym. W naszych planach leczenia uwzględniamy zarówno podejście holistyczne, jak i terapie oparte na dowodach. Stosowane przez nas terapie obejmują:

Terapia indywidualna

Terapia grupowa

Leczenie skoncentrowane na traumie

Rozmowy motywacyjne

Terapia członków rodzin

Leczenie wspomagane lekami

Terapia poznawczo-behawioralna

Praca z psychologiem (jeśli cierpisz na problemy psychiczne, które napędzają twoje uzależnienie)

Już dziś skontaktuj się z naszym ośrodkiem leczenia uzależnienia od narkotyków.
Uzależnienie może sprawić, że poczujesz się beznadziejny i samotny. Znajdziesz tutaj empatię, zrozumienie oraz ciepłą,  miłą i fachową opiekę. Nasz personel jest gotowy, aby pomóc Ci znaleźć drogę do powrotu do zdrowia poprzez terapię i wsparcie. Poznasz innych, którzy doświadczyli podobnych zmagań i będziesz w stanie zbudować sieć wsparcia. 

Kiedy będziesz gotowy, aby odbudować swoje życie, skontaktuj się z nami. Wystarczy zadzwonić pod nasz numer telefonu lub uzupełnić formularz kontaktowy poniżej. Zrób więc pierwszy krok w kierunku swojej przyszłości już dziś.

Dowiedz się więcej o naszych programach leczenia uzależnień