Leczenie uzależnienia od leków

Wielu lekarzy przepisuje swoim klientom leki, które pomagają złagodzić powszechne dolegliwości, takie jak przewlekły ból, bezsenność, ADHD i lęk. Chociaż te leki mogą zapewnić bardzo potrzebną ulgę, istnieje niefortunny efekt uboczny uzależnienia. Setki tysięcy Polaków w wieku powyżej 12 lat używało leków na receptę w celach rekreacyjnych. Uzależnienie od leków może przebiegać powoli, prowadząc do przejścia od używania rekreacyjnego do ich nadużywania , zanim osoba zda sobie z tego sprawę. Kiedy zażywanie leków stanie się problemem, leczenie uzależnienia od środków leczniczych może pomóc Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Aby uzyskać niezawodną terapię nałogu lekomanii, skontaktuj się z naszym prywatnym ośrodkiem leczenia uzależnień, położonym w Beskidach Śląskich. Oferujemy liczne programy leczenia uzależnień, aby pomóc osobom zmagającym się z uzależnieniem od leków. Zadzwoń do nas już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci zachować czystość i pozostać czystym na dobre.

uzależnienie od leków

Dowiedz się więcej o naszych programach leczenia uzależnień

Co powoduje uzależnienie od leków?

Aby zrozumieć, jak działa typowy odwyk od lekomanii, najpierw musimy zbadać przyczyny uzależnienia od leków. To zaburzenie używania substancji jest odpowiedzialne za wiele zgonów na całym świecie każdego roku i jest rosnącą epidemią w wielu obszarach.

Leki na receptę zawierają silne związki, które mogą łatwo doprowadzić do uzależnienia psychicznego i fizycznego. Niektóre z najczęściej nadużywanych leków na receptę to:

Lekarze przepisują powyższe leki, aby pomóc w leczeniu bólu spowodowanego urazem lub zabiegiem chirurgicznym, lękiem, bezsennością, ADHD i PTSD. Gdy klient stosuje lek zgodnie z zaleceniami lekarza, leki te  nie stanowią problemu. Z biegiem czasu, może zwiększyć się tolerancja na przepisaną dawkę i wtedy osoba sama,  bez uprzedniej konsultacji z lekarzem zaczyna je zażywać częściej lub w większych dawkach. Jeśli zażywasz leki na receptę częściej lub w większych dawkach niż zalecane, narażasz się na  ryzyko uzależnienia.

Samowolne używanie leków na receptę jest szczególnie ryzykowne. Jeśli ich zażywanie nie konsultujesz z lekarzem i nie jesteś pod jego nadzorem , to może doprowadzić Cię do przedawkowania lub uzależnienia.

Jak może pomóc terapia lekomanii?

Skuteczne leczenie uzależnienia od leków na receptę dostosowuje plan leczenia do konkretnego rodzaju leku i indywidualnych potrzeb użytkownika.

Oszacowanie

Podczas  wstępnej wizyty specjaliści próbują zidentyfikować aktualny stan i potencjalne przyczyny uzależnienia. Rozważania te obejmują kwestie psychologiczne i behawioralne każdego klienta. Dzięki temu możemy prowadzić skuteczniejszy program leczenia, uwzględniający indywidualne potrzeby każdego klienta

Detoksykacja

Wiąże się  z procesem zmniejszania lub usuwania wpływu leków na organizm. Istnieje kilka opcji programów detoksykacji w tym leczenie stacjonarne.

Detoksykacja z uzależnienia od leków może być podobna do tej ,  jak od narkotyków czy alkoholu. Kiedy organizm jest narażony na jakikolwiek obcy związek, zwłaszcza te znajdujące się w lekach, objawy odstawienia będą towarzyszyć jego usunięciu z organizmu. Trudno jest osobie  samej poradzić  sobie z  objawami odstawienia , dlatego program leczenia uzależnień od leków na receptę jest tak cenny.

Osoby zmagające się z uzależnieniem od leków na receptę wymagają wsparcia psychologicznego i medycznego. Dlatego profesjonalna pomoc  przeszkolonych profesjonalistów poprowadzi je przez trudny proces detoksykacji organizmu a następnie w procesie terapii.

Doradztwo

Ośrodek ma na celu pomoc klientom w powstrzymaniu nadużywania leków poprzez zmianę niezdrowych wzorców poznawczych i zachowań, które zakłócają trzeźwość. Ta faza leczenia uczy również podstawowych strategii, które pomagają radzić sobie z głodem lekowym i unikać wyzwalaczy, które mogą prowadzić do nawrotu. Nasz zespół oferuje różnorodne opcje leczenia, w tym:

Terapia indywidualna

Terapia grupowa

Leczenie skoncentrowane na traumie

Rozmowy motywacyjne

Terapia członków rodzin

Terapia poznawczo-behawioralna

Pomoc psychologiczna (jeśli cierpisz na problemy psychiczne, które napędzają twoje uzależnienie)

Droga do wyzdrowienia może być trudna, ale w naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnienia od leków, jesteśmy aby wspierać Cię na każdym kroku. Nasz wysoce skuteczny program leczenia uzależnień od leków na receptę jest niezbędnym sprzymierzeńcem w Twojej walce o trzeźwość. Nie odkładaj dłużej powrotu do zdrowia. Zadzwoń do nas, aby uzyskać pomoc już dziś.

Dowiedz się więcej o naszych programach leczenia uzależnień