Korzyści uczęszczania na terapię uzależnień

Pokonywanie uzależnień obejmuje holistyczne metody i wsparcie, które zaspokajają pełen zakres potrzeb danej osoby. Jednym z podstawowych elementów leczenia uzależnień jest terapia uzależnień, które jest formą terapii indywidualnej. Terapia uzależnień pomaga osobom zmagającym się z uzależnieniem na wiele sposobów i jest często wykorzystywane w ramach planu leczenia wspomaganego lekami. Włączenie terapii do leczenia uzależnień wynika z uznania, że ​​uzależnienie jest napędzane czynnikami emocjonalnymi i psychologicznymi, którymi należy się zająć podczas leczenia.

Korzyści uczęszczania na terapię uzależnień

Najważniejsze korzyści z terapii uzależnień

Terapia uzależnień oferuje klientom wiele korzyści, które wspomagają kompleksowe podejście do powrotu do zdrowia. Pięć podstawowych korzyści omówiono bardziej szczegółowo poniżej.

Zapewnia świeżą perspektywę

Przyznanie się do problemu jest konieczne na początku leczenia. Pokonanie uzależnienia jest niemożliwe dla osób, które nie mają ochoty na pozbycie się uzależnienia od swojego życia. Jednak nawet osoby, które są głęboko zainwestowane w swoje plany leczenia, mogą nadal potrzebować pomocy w identyfikacji zachowań i myśli, które ugrzęzły w ich uzależnieniu. Terapia uzależnień zapewnia obiektywną, zewnętrzną perspektywę, która pomaga klientom zidentyfikować, co doprowadziło do ich uzależnienia i co może ich z niego wyprowadzić.

Pomoce w nauce strategii radzenia sobie

Nauka strategii radzenia sobie jest kluczem do trwałego powrotu do zdrowia. Terapia uzależnień wspiera ludzi w opanowaniu strategii radzenia sobie i zrozumieniu wyzwalaczy, które mogą spowodować potencjalny nawrót. Stosowanie strategii radzenia sobie może pomóc w uniknięciu i przezwyciężeniu tych wyzwalaczy, gdy pojawiają się one podczas procesu zdrowienia.

Oferuje ucho do słuchania

Uzależnienie to choroba izolująca. Częściowo wynika to z kryminalizacji większości narkotyków związanych z uzależnieniami, a także piętna społecznego i nieporozumień na temat uzależnienia i tego, na kogo one wpływają. Wyszkoleni doradcy ds. uzależnień od narkotyków zapewniają forum rezonansu i krytyczne wsparcie w całym procesie leczenia. Dla wielu osób sesje terapii uzależnień to pierwszy raz, kiedy są w stanie w pełni szczerze opowiedzieć się o swojej walce z uzależnieniem.

Pomaga zapobiegać nawrotom

Doświadczanie pragnień i zachcianek jest normalne podczas zdrowienia. Chodzenie na terapię uzależnień łączy klientów z kimś, kto jest szczery w tych zmaganiach. Wielu doradców uzależnień działa również jako punkty pierwszego kontaktu dla swoich klientów, aby pomóc im uniknąć nawrotu. Ponadto jednym z bieżących priorytetów podczas terapii uzależnień jest budowanie wytrzymałości i umiejętności klientów do samodzielnego radzenia sobie z pułapkami i pokusami.

Obsługuje naprawę relacyjną

Uzależnienie niszczy relacje. Część udanego programu leczenia obejmuje naprawę relacji i budowanie więzi, które wcześniej zostały zerwane przez nałóg. Trzeźwe przyjaźnie i silne wsparcie rodziny pomagają zachować trzeźwość przez długi czas. Wiele osób nie wie, jak naprawić te uszkodzone relacje, gdy po raz pierwszy wchodzą do terapii uzależnień. Dzięki ścisłej współpracy z terapeutą klienci mogą odbudować wcześniej spalone mosty.

Jak wybrać najlepszą terapię uzależnień?

Terapia w zakresie uzależnień może trwać miesiące, a nawet lata. Oznacza to, że chcesz znaleźć program i doradcę, któremu możesz zaufać i który według ciebie prowadzi cię do twoich trzeźwych celów. Poszukaj dostawcy terapii uzależnień, który zachęca i oferuje:

  • Środowisko sprzyjające gojeniu
  • Dostęp do grup wsparcia rówieśniczego
  • Pomoc w opracowaniu trzeźwej rutyny
  • Kształcenie ustawiczne

Podczas gdy większość terapii uzależnień ma charakter indywidualny, wiele osób korzysta również z terapii grupowej. Terapia grupowa wykorzystuje te same procedury i podstawy, co terapia indywidualna, ale w środowisku grupowym z od dwóch do ośmiu uczestników na raz. W trakcie procesu zdrowienia pamiętaj, aby opowiadać się za sobą. Na przykład, jeśli środowisko terapii grupowej nie pomaga, poinformuj swoich lekarzy, aby mogli uzyskać dostęp do innej opcji.

Dowiedz się, jakie inne metody i programy leczenia można zastosować, aby pomóc osobom przezwyciężyć uzależnienie, dzwoniąc pod nasz numer telefonu.

Similar Posts