Konfrontacja z rodzicem alkoholikiem

Jeśli masz rodzica, który ma trudności z kontrolowaniem swojego picia, być może zastanawiasz się, jak się z nim skonfrontować. Kochasz swoich rodziców i chcesz dla nich tylko tego, co najlepsze. Niezależnie od tego, czy masz takiego tatę czy mamę, czy kogoś zupełnie innego, ważne jest, abyś skupił się na tym, jak skonfrontujesz rodzica alkoholika z perspektywą leczenia alkoholizmu. Chociaż konfrontacja z ukochaną osobą może być trudna, istnieją sposoby, aby zrobić to właściwie. Zaczyna się od szukania znaków. Być może będziesz musiał zebrać dowody, aby zwiększyć siłę swojej konfrontacji. Tutaj, w Klinice Uzależnień, możemy pomóc jednostkom nauczyć się, jak skutecznie skonfrontować się z rodzicem alkoholikiem i przekonać go do leczenia alkoholizmu.

Konfrontacja z rodzicem alkoholikiem

Oznaki alkoholizmu

Jeśli myślisz, że możesz mieć w swoim domu mamę lub tatę alkoholika, ważne jest, aby zwracać uwagę na znaki i zbierać dowody. Niektóre oznaki alkoholizmu obejmują:

Wielu członków rodziny i przyjaciół narzeka, że ​​ktoś za dużo pije.

Osoba ta reaguje z irytacją i frustracją, gdy próbujesz porozmawiać o jej piciu.

Twoja ukochana osoba pije rano, aby „otworzyć oczy”.

Twój rodzic dokłada wszelkich starań, aby ukryć, ile pije.

To wszystko są oznaki, że możesz potrzebować interwencji, aby powstrzymać kogoś przed piciem. Jak możesz to zrobić z powodzeniem?

Nie bierz oskarżycielskiego tonu

Kiedy konfrontujesz się z rodzicem alkoholikiem, musisz przedstawić wszystkie fakty i informacje. Jednocześnie chcesz się upewnić, że nie zabierasz oskarżycielskiego tonu. Staraj się unikać określenia „ty” tak bardzo, jak to możliwe, a zamiast tego staraj się zaczynać wszystkie swoje wypowiedzi od „czuję”.

Jeśli oskarżysz rodzica o nadmierne picie, po prostu będzie walczył, zamurował i nie będzie cię słuchał. Zamiast tego spróbuj skupić się na wpływie, jaki jego picie wywarło na ciebie i innych członków rodziny. To są twoje uczucia i nie można ich obalić. Porozmawiaj o tym, jak trudno jest przebywać w pobliżu rodzica, gdy pije. Opisz, jak trudno jest im ominąć funkcje rodzinne. Jeśli skupisz się na swoich uczuciach, twój rodzic będzie bardziej skłonny cię wysłuchać.

Zapewnij swojemu rodzicowi opcje

Następnie przedstaw swojemu rodzicowi kilka opcji. Jeśli powiesz rodzicowi, co ma robić, prawdopodobnie będzie chciał zrobić coś przeciwnego. Dlatego, jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu, spróbuj podać kilka opcji. Następnie pozwól rodzicom zdecydować, co jest dla niego najlepsze. Chociaż może nadejść czas na postawienie ultimatum, pierwsza konfrontacja zwykle nie jest tym razem. Ponadto pamiętaj, że nie musisz sam konfrontować się z rodzicem alkoholikiem. Istnieją wyszkoleni specjaliści od uzależnień, którzy są gotowi podać pomocną dłoń potrzebującym. Tu właśnie wkraczamy.

Skontaktuj się z Kliniką Uzależnień w celu uzyskania pomocy z rodzicem alkoholikiem

Jeśli szukasz leczenia alkoholizmu dla mamy lub taty, możesz nie wiedzieć, gdzie się zwrócić. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Nazywamy się „Klinika Uzależnień” i dysponujemy szeroką gamą terapii. Bez względu na to, ile piją Twoi rodzice i ile mają lat, jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Skontaktuj się z ekspertem już dziś pod numerem 695 002 695, aby umówić się na spotkanie z członkiem naszego zespołu.

Similar Posts