Jakie są czynniki ryzyka i oznaki przedawkowania alkoholu?

Picie alkoholu samo w sobie nie jest złe. Odpowiednia jego ilość może działać odprężająco. A picie z przyjaciółmi to wspaniałe doświadczenie towarzyskie. Jednak intensywne picie może prowadzić do poważnych reperkusji, dlatego ważne jest poznanie oznak przedawkowania alkoholu. Na szczęście Klinika Uzależnień może zapewnić niezbędne leczenie.

Przedawkowanie alkoholu lub zatrucie alkoholem to poważny problem zdrowotny, który wiąże się ze spożywaniem zbyt dużej ilości alkoholu. Zdarza się to często, gdy jednorazowo dużo pijesz. Zagraża to życiu, więc pamiętaj, aby wezwać pomoc, gdy ktoś wykazuje oznaki przedawkowania alkoholu.

Jakie są czynniki ryzyka i oznaki przedawkowania alkoholu?

Oznaki przedawkowania alkoholu

Zatrucie alkoholem może nastąpić szybko w krótkim czasie. W jednej chwili osoba może radośnie pić, a potem nagle pojawiają się objawy silnego zatrucia. Należy pamiętać, że poziomy przedawkowania alkoholu różnią się w zależności od osoby.

Więc jakie są oznaki przedawkowania alkoholu? Te flagi obejmują:

Blada lub niebieskawa skóra

Dezorientacja

Wymioty

Hipotermia

Nieprzytomność

Otępienie

Nieprawidłowy oddech

W ciężkich przypadkach oddech może się całkowicie zatrzymać. Ktoś może też mieć zawał serca. Ponieważ często wymiotują, gdy ich oddech zwalnia, istnieje ryzyko zadławienia. Mogą nawet wdychać wymiociny do płuc i powodować poważną infekcję.

Jeśli osoba zostanie poważnie odwodniona, może doznać uszkodzenia mózgu. Co więcej, ich poziom glukozy we krwi może spaść, co może powodować drgawki. Ostre zatrucie alkoholem może spowodować zapadnięcie w śpiączkę i śmierć.

Tak naprawdę nie musisz znać wszystkich oznak przedawkowania alkoholu, zanim wezwiesz pomoc. Jeśli ktoś, kogo znasz, dużo pił, zemdlał i spowolnił oddech, natychmiast skontaktuj się z 112.

Czynniki ryzyka przedawkowania alkoholu

Czy grozi Ci przedawkowanie alkoholu? Istnieje wiele czynników ryzyka zatrucia alkoholem, które obejmują:

Wiek

Płeć

Rozmiar

Tolerancja

Warunki zdrowotne

Używanie narkotyków

Młodzi dorośli są bardziej narażeni na przedawkowanie alkoholu, ponieważ mają tendencję do nadmiernego picia. Mężczyźni również częściej doświadczają tego problemu niż kobiety. A im mniejsze ciało, tym krótszy czas potrzebny na doznanie ewentualnych negatywnych skutków alkoholu.

Jeśli masz małe ciało i wypijesz taką samą ilość alkoholu jak osoba o większej budowie ciała, możesz dostać zatrucia alkoholem. W przeciwieństwie do tego, co myślą niektórzy ludzie, wysoka tolerancja alkoholu zwiększa ryzyko przedawkowania. To dlatego, że nie odczuwasz skutków alkoholu.

Upijasz się? Spożywanie więcej niż pięciu napojów na godzinę również zwiększa ryzyko przedawkowania alkoholu. Choroby takie jak cukrzyca i choroby serca oraz przyjmowanie leków narażają Cię na jeszcze większe ryzyko.

Postępowanie i leczenie zatruć alkoholowych

Gdy zobaczysz, że ktoś wykazuje oznaki przedawkowania alkoholu, natychmiast zadzwoń pod numer 911. Czekając na przybycie sanitariuszy, upewnij się, że nie zostawisz tej osoby. Jeśli są przytomni, porozmawiaj z nimi i daj im znać, że pomoc jest w drodze.

Daj im ciepły koc, jeśli to możliwe, posadź je w pozycji siedzącej i pozwól im wypić łyk wody. Jeśli jest nieprzytomny, obróć osobę na bok, aby uniknąć zakrztuszenia się wymiocinami. Kiedy przyjadą ratownicy medyczni, poinformuj ich, jaki rodzaj alkoholu wypił dana osoba i ile.

W szpitalu lekarze i pielęgniarki będą leczyć przedawkowanie alkoholu. Niektóre z zabiegów obejmują tlenoterapię, płyny dożylne lub hemodializę. Mogą również wypłukać żołądek z toksyn w organizmie.

Zapobiegaj przedawkowaniu alkoholu poprzez leczenie uzależnień

Uzależnienie i choroby psychiczne to dwie z możliwych przyczyn intensywnego picia, które prowadzą do zatrucia alkoholowego. Oprócz znajomości oznak przedawkowania alkoholu, pomocne może być również rozpoczęcie programu leczenia uzależnień. Więc nie podejmuj niepotrzebnego ryzyka. Zwróć uwagę na oznaki przedawkowania alkoholu. Skontaktuj się z zespołem ekspertów w Klinika Uzależnień pod numerem 695 002 695, aby uzyskać pomoc już dziś.

Similar Posts