Jak najlepiej wykorzystać leczenie nadużywania substancji odurzających

Jak najlepiej wykorzystać leczenie uzależnienia od narkotyków i alkoholu?

Rozpoczynając leczenie odwykowe i alkoholowe, mamy do czynienia z wieloma różnymi emocjami, takimi jak zmartwienie, nerwowość, złość, beznadziejność, żeby wymienić tylko kilka. Wielu z nas rozpoczyna leczenie zastanawiając się, czy to w ogóle zadziała, czy w ogóle się poprawimy? Te myśli są całkowicie normalne dla kogoś, kto próbuje oczyścić się i wytrzeźwieć po raz pierwszy lub piąty raz. Postępuj zgodnie z tymi 9 wskazówkami, aby upewnić się, że czerpiesz jak najwięcej z leczenia.

Jak najlepiej wykorzystać leczenie nadużywania substancji odurzających
 1. Bądź otwarty: Otwartość na leczenie jest jednym z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o maksymalne wykorzystanie czasu leczenia. Ważne jest, abyś był otwarty na nowe pomysły i sugestie. Jeśli nadal będziemy robić to samo, uzyskamy ten sam wynik, więc otwartość na zmiany może pomóc w powrocie do zdrowia na dłuższą metę.
 2. Pamiętaj, dlaczego tam jesteś: Zdecydowałeś się na leczenie, chcesz rozpocząć nowe życie, chcesz móc obudzić się czysty, trzeźwy i nie odstawiony od alkoholu lub narkotyków – pamiętaj o tym. Nawet w trudne dni.
 3. Bądź szczery: szczerość w odniesieniu do swojej historii, czy chodzi o to, ile użyłeś narkotyków i alkoholu, czy o jakieś przeszłe traumy, lub co sprawia, że ​​chcesz dalej zażywać – jest ważnym elementem pracy nad uzależnieniem. Uczciwość w leczeniu może pomóc w wyzdrowieniu.
 4. Zaangażuj się w program: Kiedy jesteśmy w trakcie leczenia, otrzymujemy to, co dajemy. To może brzmieć jak banał, ale taka jest prawda. Jeśli dajesz 50%, tylko sobie szkodzisz. Wielu z nas było w przeszłości na leczeniu i to nie zadziałało, ponieważ nie włożyliśmy wszystkich naszych wysiłków w uczciwość, bezbronność i pełne zaangażowanie w leczenie i powrót do zdrowia. Zaangażowanie w leczenie wygląda inaczej dla każdego, może jest to mówienie więcej o tym, jak się czujesz w grupie, a może praca nad tym, aby nie bratać się z innymi mężczyznami lub kobietami lub mówić terapeucie o czymś, o czym wcześniej nie chciałeś rozmawiać. Cokolwiek to jest, dawanie z siebie wszystkiego i zobowiązanie się do leczenia jest zobowiązaniem do siebie i swojego powrotu do zdrowia. Podziękujesz sobie pewnego dnia.
 5. Przestrzegaj zasad: Istnieją pewne zasady leczenia, które mogą wydawać się arbitralne. Żadnych kapeluszy w grupie, telefonu komórkowego, bratania się z płcią przeciwną, ścielenia łóżka itp. są ustawione, aby pomóc Ci wyzdrowieć i rosnąć. Może to być frustrujące, ale ważne jest, aby pamiętać, że te zasady są tutaj z jakiegoś powodu i że nauka przestrzegania prostych zasad w procesie zdrowienia jest ważna dla życia poza leczeniem. Kiedy zażywamy narkotyki i pijemy, ignorujemy zasady. Nauka przestrzegania zasad jest częścią poprawy.
 6. Bądź cierpliwy: bądź cierpliwy wobec siebie, kiedy rozpoczynasz leczenie, nie jest to łatwe, a powrót do zdrowia nie nastąpi z dnia na dzień.
 7. Zaakceptuj dobre i złe dni: Wszyscy mamy dobre i złe dni, nawet w okresie zdrowienia. Rozpoczęcie leczenia może być bardzo emocjonalnym czasem, więc bądź dla siebie delikatny. Zaakceptuj złe dni i ciesz się dobrymi.
 8. Połącz się z innymi: Budowanie więzi z innymi osobami w trakcie zdrowienia może znacznie poprawić twój nastrój, pomóc ci poczuć się zrozumianym i pomóc rozproszyć poczucie samotności. Poczucie łączności może pomóc w postępach w leczeniu i rekonwalescencji, zapewniając system wsparcia, na którym można się oprzeć w trudnych chwilach.
 9. Zaufaj procesowi i przyjmuj sugestie: Usłyszysz setki sugestii dotyczących leczenia, niektóre od przeszkolonych, licencjonowanych terapeutów, niektóre od rówieśników, niektóre od osób na spotkaniach AA lub NA – dobry sposób, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas leczenie polega na ćwiczeniu przyjmowania sugestii. Zdrowienie polega na przyjmowaniu sugestii od ludzi, którzy prowadzą życie, które masz nadzieję przeżyć pewnego dnia. Odzyskiwanie polega na wyjściu poza swoją strefę komfortu. Zdrowienie polega na pracy nad lepszym stylem życia i zaufaniu, że jeśli będziesz dokonywać dobrych wyborów, dotrzesz do celu. Zaufanie do procesu i przyjmowanie rady lub proszenie o pomoc nie są łatwymi rzeczami do zrobienia, gdy żyjesz w cyklu uzależnienia, praktykowanie proszenia o pomoc i ufanie innym w leczeniu pomoże ci czuć się komfortowo proszenie o pomoc i przyjmowanie sugestii poza leczenie.
  Jeśli Ty lub bliska Ci osoba jesteście gotowi naprawdę spróbować leczenia, już dziś skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów. Każdy zasługuje na życie bez uzależnień.

Similar Posts