Jak nadużywanie alkoholu wpływa na kobiety

Nadużywanie alkoholu różnie dotyka kobiety i mężczyzn. Mężczyźni częściej nadużywają alkoholu lub przynajmniej używają go w większych ilościach. Czasami prowadzi to do lekceważenia lub ignorowania wpływu alkoholu na kobiety. W rzeczywistości różnica w spożywaniu i nadużywaniu alkoholu między mężczyznami i kobietami zmniejszyła się w ostatnich latach. Co więcej, różnice biologiczne u kobiet w rzeczywistości częściej oznaczają, że spożywanie alkoholu będzie miało długotrwały wpływ na zdrowie w porównaniu z mężczyznami. Dzieje się tak, ponieważ kobiety wolniej metabolizują alkohol i szybciej go wchłaniają.

Jak nadużywanie alkoholu wpływa na kobiety

Jak nadużywanie alkoholu wpływa na kobiety

Kobiety są szczególnie dotknięte piciem alkoholu. Na początek, a może najprościej, alkohol silniej dotyka kobiety niż mężczyzn. Badania wskazują, że kobiety są dwukrotnie bardziej narażone na zaburzenia związane z nadużywaniem alkoholu i wynikające z nich komplikacje zdrowotne wynikające z upijania się lub intensywnego picia. Typowe komplikacje zdrowotne kobiet wynikające z nadużywania alkoholu obejmują:

  • Wysokie ciśnienie krwi
  • Uszkodzenie wątroby
  • Problemy sercowe
  • Rak piersi

Niefortunna prawda jest taka, że ​​miliony kobiet zmagających się z uzależnieniem od alkoholu rzadziej szuka pomocy niż mężczyźni z tym samym zaburzeniem uzależnienia. Ale przede wszystkim, dlaczego nadużywanie alkoholu silniej wpływa na kobiety? Odpowiedź jest biologiczna. Ogólnie kobiety ważą mniej niż mężczyźni. Oznacza to, że kobiety szybciej wchłaniają alkohol. Poziom alkoholu we krwi będzie wyższy u kobiety niż u mężczyzny kilka godzin po spożyciu tej samej ilości alkoholu.

Kobiety i alkohol

Jednym z najważniejszych czynników dotyczących kobiet i alkoholu jest ciąża. Żadna ilość spożywanego alkoholu w czasie ciąży nie jest bezpieczna dla płodu. Spożywanie alkoholu w czasie ciąży może skutkować zaburzeniami ze spektrum płodowego alkoholu (FASD), z których najgroźniejszym jest alkoholowy zespół płodowy (FAS).

Wiadomo, że FAS powoduje wady wrodzone i niepełnosprawność intelektualną. Dobrą wiadomością jest to, że niemowlęta nie są zagrożone rozwojem FASD, jeśli matka powstrzyma się od alkoholu w czasie ciąży. Co więcej, spożywanie alkoholu podczas ciąży zwiększa również ryzyko poronienia, urodzenia martwego dziecka, przedwczesnego porodu i zespołu nagłej śmierci niemowląt.

Innym czynnikiem, który należy mieć na uwadze, jeśli chodzi o wpływ nadużywania alkoholu na kobiety, jest sposób, w jaki nadużywanie alkoholu pojawia się na studiach. Obie płcie piją alkohol w dużych ilościach u późnych nastolatków i wczesnych lat dwudziestych. Spożywanie alkoholu jest szczególnie wysokie wśród studentek. Częstość występowania napaści na tle seksualnym podczas studiów jest również związana z nadużywaniem alkoholu. Kobiety, które są ofiarami napaści lub nadużyć na tle seksualnym, często szukają pocieszenia w paraliżujących skutkach alkoholu i są bardziej narażone na rozwój alkoholizmu.

Centrum terapii alkoholowej dla Kobiet

Ponieważ sposób, w jaki nadużywanie alkoholu wpływa na kobiety różni się od tego, w jaki wpływa na mężczyzn, ma sens, że kobiety potrzebują indywidualnego leczenia, które uwzględnia te różnice. Programowanie uwzględniające płeć zapewnia kobietom bezpieczne, wygodne i wzajemnie szanujące środowisko do powrotu do zdrowia.

Korzyści z naszego programu uwzględniającego płeć obejmują:

  • Przejrzysta komunikacja między personelem a pacjentami
  • Nie rozpraszaj się ani nie ryzykuj interakcji z płcią przeciwną
  • Silna sieć wsparcia w trakcie i po leczeniu
  • Indywidualne plany leczenia
  • Plan opieki, który zapewnia naszym klientom edukację, zasoby i wsparcie w celu osiągnięcia długoterminowego powrotu do zdrowia

Pomagamy w szybkim powrocie do zdrowia kobietom dzięki kompleksowym usługom. Możesz znaleźć pełną gamę opcji, aby spełnić Twoje potrzeby i uzyskać dostęp do poziomu opieki, który najlepiej pasuje do Twojego stylu życia. Pomoc i uzdrowienie z nadużywania alkoholu czekają na Ciebie.

Similar Posts