Etapy uzależnienia od heroiny

To, co ludzie myślą o uzależnieniu, zwykle myślą o alkoholu, narkotykach i hazardzie. Jednym z najczęstszych narkotyków, od których ludzie mogą się uzależnić, jest heroina. Heroina jest silnym opioidem, od którego wiele osób uzależnia się po cierpieniu z powodu przewlekłego bólu. W rzeczywistości ból przewlekły jest jednym z najbardziej palących problemów współczesnego systemu opieki zdrowotnej. Niestety, wiele osób uzależnia się od opioidów na receptę. Potem, gdy te przestają działać, sięgają po coś mocniejszego, np. heroinę. Każdy musi zrozumieć etapy uzależnienia od heroiny , aby móc szukać odpowiedniego leczenia.

Faza eksploracji uzależnienia od heroiny

Jeśli chodzi o nadużywanie narkotyków i uzależnienie od opioidów, pierwszym krokiem w uzależnieniu od heroiny jest eksploracja. Bardzo rzadko zdarza się, że ludzie próbują heroiny jako pierwszego narkotyku. Zwykle ludzie biorą heroinę po spróbowaniu czegoś innego i uświadomieniu sobie, że to już nie działa. Niektóre z najczęstszych opioidów na receptę, które ludzie mogą przyjmować przed heroiną, obejmują:

  • Oxycontin
  • Oksykodon
  • hydrokodon
  • Vicodin
  • Kodeina
  • Percocet

Kiedy ludzie zdadzą sobie sprawę, że te leki już nie działają, często sięgają po coś mocniejszego. I tu pojawia się heroina. Zwykle ludzie najpierw próbują heroiny. Wtedy zdają sobie sprawę, że może to zrobić coś więcej na ich ból niż leki na receptę. Nagle zaczęli uzależnić się od heroiny .

Ludzie rozwijają tolerancję na heroinę

Z biegiem czasu, bez względu na to, jaką substancję ludzie zażywają, w końcu rozwinąć tolerancję na tę substancję. Oznacza to, że będą musieli przyjąć więcej tej substancji, aby osiągnąć te same wyniki. Na przykład jednym z powodów, dla których leki opioidowe na receptę w końcu nie działają na czyjś przewlekły ból, jest to, że trzeba przyjmować więcej tych leków, aby osiągnąć ten sam poziom redukcji bólu.

To samo dotyczy heroiny. Chociaż heroina może na początku dobrze działać na czyjś ból, szybko będą musieli zwiększyć dawkę heroiny, aby osiągnąć te same wyniki. Może to być niezwykle niebezpieczne, ponieważ zwiększa ryzyko przedawkowania heroiny. Przedawkowanie heroiny może spowodować śmierć.

Rozwija się pełnoprawne uzależnienie

W końcu ludzie uzależniają się od heroiny. Zaczynają poświęcać wszystko na ołtarzu uzależnienia. To już ostatni etap. Niektórzy ludzie mogą opróżnić swoje konta bankowe, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się heroina. Inni ludzie mogą zacząć jeździć setki mil w poszukiwaniu heroiny. Mogą w końcu opuścić szkołę, aby znaleźć więcej. Mogą skończyć z rezygnacją z obowiązków zawodowych, rezygnacją z pracy, aby znaleźć więcej heroiny. Ostatecznie uzależnienie od heroiny może zniszczyć czyjeś życie i zrujnować ich relacje z członkami rodziny . To tylko kolejny przykład uzależnienia od opioidów i nadużywania narkotyków, które odbierają kolejne życie. Na szczęście mamy narzędzia, aby temu zapobiec. Polegaj na zespole Kliniki Uzależnień, który pomoże Ci rozwiązać problem uzależnienia od opioidów .

Zadzwoń do Kliniki Uzależnień już dziś

Uzależnienie od heroiny nie jest czymś, co powinno być prawdopodobne. Jeśli ktoś przedawkuje heroinę, może to doprowadzić do depresji oddechowej, powodującej zatrzymanie oddychania. To może być śmiertelne. Nie dopuść do tego. Czy to polega na przeszkolonych, profesjonalnych ekspertach w Klinice Uzależnień Dysponujemy szkoleniami, narzędziami i profesjonalistami niezbędnymi, aby pomóc Ci wyzdrowieć. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych programach leczenia i jak możemy pomóc Ci wyzdrowieć z uzależnienia od opioidów.

Similar Posts