Czy jestem alkoholikiem?

Alkoholizm to stan, w którym człowiek ma chęć lub fizyczną potrzebę spożywania alkoholu, nawet jeśli ma to negatywny wpływ na jego życie. Jeśli zadajesz sobie pytanie: „Czy jestem alkoholikiem?” robisz pierwsze kroki, aby rozpoznać, że masz problem z piciem. Możliwość wczesnego rozpoznania problemu i uzyskania odpowiedniego leczenia może pomóc w zmniejszeniu długoterminowego wpływu alkoholu na ciało, umysł i życie. Jakie są oznaki, że jesteś alkoholikiem? W Klinice Uzależnień oferujemy kompleksowy program leczenia uzależnień od alkoholu, aby pomóc osobom wyzdrowieć i wrócić do zdrowia.

Czy jestem alkoholikiem?

Jak rozwija się alkoholizm?

Chociaż okazjonalne picie od czasu do czasu nie jest problematyczne, rozwój tendencji do picia często może prowadzić do uzależnienia od alkoholu. Kiedy masz problem z nadużywaniem alkoholu, oznacza to, że nałogowo pijesz.

Z biegiem czasu Twój mózg rozwinie tolerancję na alkohol. Z tego powodu zaczynasz pić więcej. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że spożywasz więcej alkoholu niż osoby wokół ciebie. Ta potrzeba upicia się może przekształcić się w uzależnienie od alkoholu z powodu nadmiernej konsumpcji.

Ile drinków czyni mnie alkoholikiem?

Czy jestem alkoholikiem, jeśli do obiadu piję wino? Chociaż od czasu do czasu wypicie drinka razem z posiłkiem nie jest niepokojące, picie jednego dziennie może wprowadzać w nawyk. Może przejść do dwóch lub trzech dziennie, zmieniając się w alkoholizm.

Według raportów umiarkowane picie to do 1 drinka dziennie dla kobiet i do 2 drinków dziennie dla mężczyzn. Intensywne spożywanie alkoholu prowadzące do alkoholizmu to ponad 5 drinków dla mężczyzn lub 4 dla kobiet. Jesteś uważany za nadużywającego alkoholu lub alkoholika, jeśli spożywasz 15 lub więcej drinków tygodniowo.

Jakie znaki, aby wiedzieć, czy jestem alkoholikiem?

Sporadyczne upijanie się nie oznacza, że ​​jesteś alkoholikiem. Ale jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie: „Czy jestem alkoholikiem?” ważne jest, aby przyjrzeć się bliżej swoim nawykom picia. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, cierpi na alkoholizm, ważne jest, aby być świadomym objawów i wiedzieć, kiedy uzyskać pomoc. Niektóre oznaki alkoholizmu obejmują:

Pragnienie alkoholu, gdy go nie pijesz

Ekstremalne wahania nastroju lub drażliwość

Brak możliwości kontrolowania ilości spożywanego alkoholu

Kontynuowanie picia pomimo pojawiających się problemów finansowych, społecznych lub zdrowotnych

Przede wszystkim alkohol nad obowiązkami

Czy jestem zaawansowanym alkoholikiem?

W umysłach większości ludzi alkoholik to ktoś, kto rujnuje wszystkie aspekty swojego życia przez spożywanie alkoholu. Ale nie wszyscy ludzie pasują do stereotypu tego, jak wyobrażasz sobie alkoholika.

Alkoholicy to ludzie, którzy są w stanie zająć się swoim codziennym życiem, nie pozwalając, aby ich spożycie zostało zauważone. Oznacza to, że nawet jeśli masz dobrą pracę, świetne relacje i to, co wydaje się być zdrowiem, nadal możesz cierpieć na alkoholizm. Jeśli jesteś uzależniony, możesz ukryć ilość, jaką pijesz. Masz również wysoką tolerancję, więc inni nie zauważają nadmiernej ilości, którą spożywasz.

Leczenie Uzależnień – Klinika Uzależnień

Według Business Insidera 20% Polaków cierpi na alkoholizm. Z tych 20% tylko około 10% będzie szukać pomocy w swoim uzależnieniu. Jeśli uważasz, że ty lub ktoś, kogo kochasz, jest alkoholikiem, ważne jest, aby znaleźć leczenie. „Klinika Uzależnień” może pomóc Ci zatrzymać śmiertelną chorobę.

Jeśli zorientujesz się, że pytasz się „czy jestem alkoholikiem?” skontaktuj się z nami już dziś z „Kliniką Uzależnień” lub zadzwoń pod numer 695 002 695, aby uzyskać pomoc, której potrzebujesz dla zdrowego, szczęśliwszego życia.

Similar Posts