Co to jest terapia urazowa?

Stres jest częścią codziennego życia. Z biegiem czasu próbujesz budować umiejętności radzenia sobie, ale czasami okoliczności stają się zbyt trudne. Może to być spowodowane bólem emocjonalnym związanym z konkretnym wydarzeniem – czymś tak ogromnym, że wywraca twoje życie do góry nogami. Kiedy tak się stanie, rozważ terapię traumy. Ale czym jest terapia traumy?

Terapia urazowa jest gałęzią doradztwa, która rozpoznaje znaczenie tych ważnych wydarzeń i pomaga przeformułować twoje myślenie. Zastosowanie terapii urazowej nie ogranicza się również do wydarzeń, które już minęły. Nadal możesz doświadczać traumy. Częścią tego, co sprawia, że ​​traumatyczne wydarzenia są tak trudne, jest to, że mogą one popaść w nadużywanie substancji. Dlatego istnieje terapia traumy.

Co to jest terapia urazowa?

Podstawy terapii

Aby zrozumieć terapię traumy, pomocna może być również praktyczna wiedza na temat celów terapii. Terapia to miejsce, w którym możesz poufnie porozmawiać z przeszkolonym profesjonalistą o swoim życiu i ludziach w nim przebywających.

Istnieje wiele powodów, dla których warto szukać terapii. Niektórzy ludzie potrzebują po prostu neutralnej strony, aby ich wysłuchać, jako sposobu na zrozumienie uczuć. Inni kontynuują terapię, aby uporać się z konkretnym problemem, tak jak w terapii uzależnień. Bez względu na powody, terapia ma nie osądzać.

Ważne jest, aby pamiętać, że rolą terapeuty nie jest rozwiązywanie problemów za Ciebie. Nie mogą ci powiedzieć, co masz myśleć lub co robić. To twoja praca.

Co to jest terapia urazowa?

Profesjonaliści, którzy prowadzą terapię traumy, starają się pomóc w zrozumieniu źródła traumy, jej wpływu na Twoje życie i dobre samopoczucie oraz pokierują Cię w budowaniu zdolności do robienia postępów. Terapeuci traumy pracują również nad tym, jak trauma wpływa na całe spektrum twojego życia, w tym na przyjaciół i rodzinę.

Można sobie wyobrazić, jak ważna jest terapia urazowa w odniesieniu do służby wojskowej, która skutkuje wysokim stopniem występowania zespołu stresu pourazowego, czyli PTSD. Ale PTSD to prawdziwy czynnik w życiu codziennym. Niektóre badania sugerują, że 3,5 procent populacji doświadczy PTSD w danym roku, według GoodTherapy.org, źródła edukacyjnego dotyczącego terapii. Niektóre sytuacje, które mogą powodować PTSD, obejmują:

Wypadki samochodowe, łodzi lub pociągu

Przemoc domowa

Wykorzystywanie seksualne

Bycie świadkiem brutalnego przestępstwa

Początek poważnych problemów zdrowotnych

Łatwo zauważyć, jak traumatyczne wydarzenia mogą bezpośrednio prowadzić do oznak uzależnienia. Zadawanie pytania „co to jest terapia traumy” może być ważnym krokiem, aby temu zapobiec.

Trauma i nadużywanie substancji odurzających

Związek między traumą a nadużywaniem substancji jest bardzo realny. Według raportów ponad 30 procent kobiet leczonych z uzależnień zgłasza, że ​​doświadczyło przemocy fizycznej lub seksualnej.

W wielu przypadkach trauma miała miejsce wiele lat wcześniej, w dzieciństwie, twierdzą naukowcy. Według artykułu na stronie internetowej Hackensack Meridian Health, powołującego się na badanie Kaiser Permanente Adverse Childhood Experiences przeprowadzone na 17 000 pacjentów: „Dziecko, które doświadczyło czterech lub więcej traumatycznych wydarzeń, jest pięć razy bardziej narażone na alkoholizm… i do 46 razy więcej prawdopodobnie stanie się użytkownikiem narkotyków iniekcyjnych niż ogólna populacja”.

Zrozumienie, jak odpowiedzieć na pytanie „co to jest terapia traumy?” jest często sposobem na rozpoczęcie procesu powrotu do zdrowia po nadużywaniu substancji.

Radzenie sobie z przeszłością

Zachowanie odważnej twarzy w życiu jest tym, do czego czasami zachęca nas społeczeństwo. Ale często najlepszym rozwiązaniem jest przyznanie się, że potrzebujesz pomocy – nawet jeśli nie do końca rozumiesz, dlaczego. Jeśli ty lub bliska osoba cierpicie na problemy związane z nadużywaniem substancji, być może jest to związane z wcześniejszą traumą. Skontaktuj się z Klinika Uzależnień, aby poznać odpowiedź na pytanie „co to jest terapia urazowa”. Skupiamy się na leczeniu i opiece nad uzależnieniami, a także na problemach ze zdrowiem psychicznym, które się z nimi wiążą. Nasz personel to terapeuci certyfikowani przez zarząd, doradcy i lekarze. Nie walcz w milczeniu. Skontaktuj się z nami pod numerem 695 002 695, aby dowiedzieć się o naszym procesie przyjmowania na odwyk już dziś.

Similar Posts