Co to jest nadużywanie polisubstancji?

Możesz instynktownie podejrzewać, że twój przyjaciel lub ukochana osoba może nadużywać narkotyków, ale czasami nie możesz nazwać substancji, które nadużywa. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli dana osoba zmaga się z uzależnieniem od wielu substancji. Jeśli znasz kogoś, kto chce wyleczyć się z uzależnienia od różnych substancji, ważne jest, aby zrozumieć, co oznacza nadużywanie wielu substancji, dowiedzieć się, jak wpływa to na użytkownika i odkryć opcje leczenia uzależnień dostępne w GA.

Co to jest nadużywanie polisubstancji?

Co to jest nadużywanie polisubstancji?

Jak sugeruje przedrostek „poli”, termin nadużywanie wielu substancji odnosi się do nadużywania więcej niż jednej substancji w tym samym czasie. Osoby zmagające się z nadużywaniem i uzależnieniem od wielu substancji nie są uzależnione od konkretnego narkotyku, ale raczej od poczucia bycia na haju niezależnie od tego, jaki narkotyk zażywają. W związku z tym osoby te nie preferują konkretnego leku.

Osoby zmagające się z nadużywaniem wielu substancji celowo mieszają wiele leków, aby wzmocnić ich działanie. Na przykład osoba uzależniona od heroiny może zażywać ją razem z benzodiazepinami, aby osiągnąć lepsze efekty.

Niektóre z popularnych kombinacji nadużywania wielu substancji obejmują:

opiaty

Konopie indyjskie

Halucynogeny

Benzodiazepiny

Amfetaminy

Inhalanty

Chociaż termin ten jest często używany w odniesieniu do nadużywania wielu nielegalnych narkotyków, nadużywanie wielu substancji obejmuje nadużywanie leków na receptę w celach niemedycznych. Osoby fizyczne mogą celowo łączyć te leki na receptę lub nie. Na przykład dana osoba może nieświadomie pić alkohol razem z lekami tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że leków na receptę nie należy mieszać z alkoholem. Czasami osoby mogą zacząć przyjmować recepty od wielu lekarzy, gdy nie są świadome zbliżających się skutków ubocznych przyjmowania leków, które negatywnie oddziałują na siebie.

Skutki mieszania leków mogą być nieprzewidywalne, a osoby nadużywające wielu substancji są narażone na szereg poważnych konsekwencji.

Skutki nadużywania wielu substancji

Skutki nadużywania wielu substancji mogą się różnić w zależności od kombinacji substancji. Niemniej jednak istnieją pewne typowe konsekwencje, które obejmują:

Nasilone skutki uboczne: Leki na receptę mają pewne skutki uboczne, na które pacjent może cierpieć. W większości przypadków są one łagodne. Jednak, gdy substancje są nadużywane razem, skutki uboczne leków nasilają się i stają się poważne. Te działania niepożądane mogą obejmować wymioty, ból ciała, problemy z oddychaniem i ciśnienie krwi. Poza zwykłymi skutkami ubocznymi, nadużywanie wielu substancji może ostatecznie prowadzić do pewnych efektów uzależniających.

Przedawkowanie: Nawet jeśli przedawkowanie narkotyków jest potencjalnie możliwe w przypadku nadużywania jakichkolwiek substancji, szanse na to wzrastają, gdy dana osoba nadużywa wielu leków. Niektóre leki znoszą działanie innych, co może skłonić osobę do przyjęcia większej dawki, aby osiągnąć pożądany efekt. Przedawkowanie narkotyków stanowi długotrwałe zagrożenie dla zdrowia, a nawet może prowadzić do śmierci.

Ostre problemy zdrowotne: Nadużywanie wielu substancji zwiększa toksyczność, a w konsekwencji osoby mogą cierpieć na różne choroby i zaburzenia. Na przykład alkoholicy, którzy również wstrzykują sobie uzależniające narkotyki, prawdopodobnie cierpią na wirusowe zapalenie wątroby typu C.

Leczenie nadużywania wielu substancji w Klinika Uzależnień

Rezygnacja z nadużywania wielu substancji bez pomocy medycznej może skutkować poważnymi komplikacjami w postaci objawów odstawienia. Dlatego ważne jest, aby szukać pomocy w ośrodku leczenia uzależnień w Peachtree City, gdzie osoby będą pod ścisłą kontrolą lekarską od doświadczonych członków personelu. W Klinika Uzależnień członkowie naszego zespołu zajmą się podstawowymi przyczynami nadużywania wielu substancji i pomogą osiągnąć trwałą trzeźwość. Nasze opcje leczenia terapeutycznego pomogą Ci ustalić wzorce radzenia sobie, co pozwoli Ci uniknąć nadużywania narkotyków w przyszłości. Niektóre z oferowanych przez nas programów leczenia uzależnień obejmują:

Program częściowej terapii

Program dla absolwentów

Pójdziemy z Tobą lub Twoją ukochaną osobą na drodze do wyzdrowienia po nadużywaniu wielu substancji. Skontaktuj się z Klinika Uzależnień już dziś pod numerem 695 002 695, aby umówić się na wizytę.

Similar Posts