Co to jest fentanyl?

Kiedy ludzie mówią o nadużywaniu narkotyków, często mówią o substancjach takich jak marihuana, kokaina i heroina. Niestety, wiele osób wkracza w świat narkomanii dzięki lekom na receptę. Na przykład niektórzy ludzie mogą w końcu wziąć hydrokodon, oksykodon, Percocet lub Vicodin i mogą się od nich uzależnić. Jednym z najczęstszych winowajców jest silny opioid zwany fentanylem. Fentanyl jest powszechnie stosowany do stępienia bólu w warunkach medycznych. Niestety fentanyl jest również niesamowicie uzależniający. Każdy musi zrozumieć, czym jest fentanyl i jak ten opioid może prowadzić do uzależnienia. Nasz zespół Klinika Uzależnień może pomóc w edukacji osób i zapewnić niezbędne wsparcie w powrocie do zdrowia.

Co to jest fentanyl?

Przegląd fentanylu

Fentanyl jest jednym z najsilniejszych leków przeciwbólowych na receptę na świecie. Fentanyl można dostarczać na różne sposoby; jednak niezależnie od tego, jak komuś podaje się fentanyl, ma to wpływ. Kiedy ktoś przyjmuje fentanyl, ten lek wiąże się z określonymi receptorami w całym ciele. Kiedy wiąże te receptory, zapobiega interpretowaniu sygnałów bólowych przez mózg.

Na przykład, jeśli niedawno złamałeś nogę, lekarz może wstrzyknąć fentanyl, aby złagodzić ból. Ten lek będzie wiązał się z receptorami w mózgu, zapobiegając dotarciu do mózgu sygnałów bólu w twoim życiu. Niestety fentanyl może również prowadzić do nadużywania leków na receptę i nadużywania środków przeciwbólowych. Jak to się stało?

Szukasz czegoś mocniejszego

Podobnie jak w przypadku innych środków przeciwbólowych, możesz w końcu rozwinąć na nie tolerancję. Na przykład możesz potrzebować więcej fentanylu, aby osiągnąć te same wyniki. Dlatego możesz zacząć szukać czegoś mocniejszego. Jest to jedno z głównych zagrożeń związanych z lekami opioidowymi, w tym fentanylem. Możesz się od nich uzależnić, sięgając po coś innego.

Jeśli rozwiniesz tolerancję na fentanyl, możesz przyjąć więcej niż zalecił lekarz. Niektóre z głównych zagrożeń związanych z przedawkowaniem fentanylu obejmują:

Nudności i wymioty

Rozwiń zmieniony stan psychiczny, taki jak skrajne zamieszanie i dezorientacja

Niebezpiecznie spowolniony napęd oddechowy może spowodować zatrzymanie oddychania i śmierć

Z tych wszystkich powodów należy uważać na nadużywanie leków na receptę i środków przeciwbólowych, w tym dotyczących fentanylu.

Fentanyl jako lek bramkowy

Co więcej, jeśli fentanyl przestanie działać na ciebie, twoje uzależnienie może spowodować, że zaczniesz szukać czegoś innego. Na przykład możesz zacząć sięgać po narkotyki, które są na ulicy, szukając sposobu na kontrolowanie bólu i karmienie uzależnienia.

Kiedy stajesz się tak oddany lekom przeciwbólowym, w końcu uchylasz się od wszystkich innych obowiązków. Możesz skończyć z pominięciem zajęć, przez co ucierpią twoje oceny. Możesz przestać chodzić do pracy, pozostawiając rodzinę z trudem płacenia rachunków. Możesz także zniszczyć swoje osobiste relacje z członkami rodziny i przyjaciółmi, którymi możesz nakarmić uzależnienie. Nie pozwól, aby ci się to przytrafiło. Zamiast tego polegaj na przeszkolonych pracownikach medycznych, takich jak zespół Klinika Uzależnień, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem.

Skontaktuj się z Klinika Uzależnień, aby uzyskać pomoc w leczeniu uzależnienia od Fentanylu

Jeśli szukasz pomocy w kontrolowaniu fentanylu i innych leków przeciwbólowych na receptę, nie wahaj się poprosić o pomoc. W Klinika Uzależnień mamy do dyspozycji szeroką gamę środków leczenia. Mamy ekspertów, którzy ciężko pracują, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami i są oni codziennie uzupełniani. Robimy to, ponieważ wierzymy, że to stawia nas w najlepszej możliwej pozycji, aby zapewnić Ci opiekę, na którą zasługujesz. Skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 695 002 695 lub za pośrednictwem naszego formularza online, aby umówić się na spotkanie z naszym zespołem.

Similar Posts