Alkohol i sport

Jeśli chodzi o alkohol i sport, oba te elementy są ze sobą powiązane. Podczas gdy wielu dzisiejszych czołowych sportowców, stosuje precyzyjne schematy zdrowotne i intensywne treningi, istnieje wiele poziomów gry, na których używanie narkotyków i alkoholu jest często powiązane. Może to prowadzić do długotrwałych chorób i szkód, w tym do zmniejszenia szans na karierę. W „Klinika Uzależnień” nasz zespół może zaoferować wsparcie, którego potrzebujesz, aby odbudować swoje życie. A jeśli masz tendencję do nadmiernego spożywania alkoholu podczas oglądania wielkiego meczu, znalezienie nowych sposobów spędzania czasu z przyjaciółmi dopingowania ulubionej drużyny może pomóc Ci zachować trzeźwość.

Alkohol i sport

Jaki jest związek między alkoholem a sportem?

Istnieje wiele zawodów do wykonania na najwyższym poziomie na wielu płaszczyznach sportowych. Niektórzy ludzie sięgają po leki, aby pomóc w poprawie wydajności. Inni walczą z intensywnością sportów, używając alkoholu, dążąc do złagodzenia depresji lub lęku. W obu przypadkach substancje te są niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Popkultura często sprawia, że ​​spożywanie alkoholu wydaje się w porządku. Napój po wielkim meczu lub świętowanie wygranej przez upijanie się wydaje się normalną rzeczą . Jednak te działania narażają osobę na ryzyko nadużywania alkoholu, często powodując po drodze znaczne zagrożenia dla zdrowia. Presja rówieśników, odniesienia do popkultury, a nawet picie w domu z rodzicami to czynniki ryzyka dla nastolatków i młodych dorosłych w rozwoju nadużywania alkoholu.

Alkoholowe świętowanie marcowego szaleństwa?

Podczas March Madness wiele osób spotyka się ze znajomymi, aby kibicować swoim ulubionym drużynom. Jednak wiele z tych spotkań dotyczy alkoholu. Dla tych, którzy wracają do zdrowia, przebywanie w pobliżu innych, którzy piją, może być wyzwalaczem do nawrotu. Lub, jeśli zmagasz się ze swoimi nawykami związanymi z piciem i nie przeszedłeś leczenia, może być trudno stwierdzić, czy spożywanie alkoholu przekroczyło granicę nadużywania. Niektóre oznaki, że skorzystasz z programu leczenia, obejmują:

Nie da się zarządzać tym, ile jest konsumowane.

Picie to bardziej łagodzenie stresu i łagodzenie lęku niż świętowanie.

Pijesz alkohol codziennie lub wiele razy w tygodniu.

Niepicie powoduje bóle mięśni i kości, bóle głowy, niepokój i wahania nastroju.

Znajdujesz powody, by pić alkohol nawet wtedy, gdy nie jest rozgrywany mecz sportowy.

Rozpoznawanie oznak uzależnienia w sobie lub u kogoś, kogo kochasz, może wydawać się przerażające. Z biegiem czasu prawdopodobnie się pogorszy, prowadząc do komplikacji zdrowotnych. Niezależnie od tego, czy jest to upijanie się kilka razy w miesiącu, czy picie codziennie, wiele osób po prostu nie może przestać. Uzależnienie utrudnia odstawienie drinka. Jednak jest dostępna pomoc.

Alkohol i sport u nastolatków i młodych dorosłych

Osoby nadużywające alkoholu (lub rutynowe spożywanie) w młodym wieku są gotowe zmagać się z powikłaniami uzależnień przez wiele lat. Nawet u nastolatków mózg nie jest w pełni ukształtowany. Alkohol wpływa i zmienia zdolność człowieka do pełnego rozwoju. Może to prowadzić do problemów poznawczych, zaburzeń zdrowia psychicznego i trudności z zachowaniem. Kiedy wszyscy inni piją po meczu lub podczas oglądania wielkiego meczu, trudno jest odmówić, nawet wiedząc o tym ryzyku. Zaangażowanie zwiększa prawdopodobieństwo, że nastolatek będzie cierpieć z powodu dodatkowych komplikacji związanych z uzależnieniem w późniejszym życiu.

Uzyskiwanie pomocy w sprawie nadużywania alkoholu w „Klinika Uzależnień”

Bez względu na przyczynę, leczenie nadużywania alkoholu jest konieczne i możliwe. Nasz zespół może zaoferować niezbędne do tego narzędzia. Obejmuje to programy lecznicze mające na celu zapewnienie kompleksowej terapii, aby pomóc ludziom rozpocząć proces gojenia. Rozważ wartość programów terapeutycznych, takich jak:

Indywidualne programy terapii

Programy terapii grupowej

Dialektyczna terapia behawioralna

Terapia poznawczo-behawioralna

Programy terapii urazowej

Alkohol i sport nie muszą być w Twoim życiu połączone. Jeśli zmagasz się z uzależnieniem i nie wiesz, co robić, nasz zespół w „Klinika Uzależnień” może zaoferować pomoc. Nie zwlekaj, dzwoniąc do nas, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc. Zadzwoń pod numer 695 002 695 lub skontaktuj się z nami online.

Similar Posts