7 mitów na temat narkotyków, które powinieneś znać

Być może znasz już niektóre mity dotyczące narkotyków i uzależnienia – że to nie jest choroba lub że łatwo jest się samemu oczyścić z toksyn. Ponieważ narkotyki są często tematem tabu, niewiele osób mówi na ten temat. Istnieją jednak mity na temat leków, z którymi powinieneś być zaznajomiony.

Im bardziej fałszywie wierzysz w mit, tym mniej prawdopodobne jest, że otrzymasz pomoc w związku z uzależnieniem w „Klinice Uzależnień”. Aby pomóc ci oddzielić fakty od fikcji, zebraliśmy niektóre mity na temat narkotyków, aby ci pomóc.

7 mitów na temat narkotyków, które powinieneś znać

Każdy bierze narkotyki

Kiedy oglądasz filmy, możesz ulec pokusie, by pomyśleć, że używanie narkotyków jest w porządku, ponieważ wydaje się, że wszyscy ich używają. Jednak większość ludzi nadal nie próbowała żadnych nielegalnych narkotyków.

Możesz zostać oszukany, wierząc, że narkotyki ułatwiają kontakty towarzyskie z innymi ludźmi, ponieważ narkotyki mogą pomóc Ci się zrelaksować. W rzeczywistości narkotyki mogą sprawić, że poczujesz się odsunięty od tych, których kochasz, a nawet zachowywać się agresywnie – wszystko to nie pomaga w odprężeniu się w towarzystwie innych ludzi.

Prowadzenie samochodu podczas używania narkotyków jest bezpieczne

Wiele osób uważa, że ​​używanie narkotyków takich jak marihuana jest w porządku, jeśli prowadzisz samochód. Może to jednak znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo wypadku. Konopie indyjskie mogą spowolnić refleks, koordynację i myślenie. Dlatego zmienia sposób, w jaki wykonujesz zadania i inne czynności.

Leki są produkowane w laboratoriach zaawansowanych technologii

Ponieważ narkotyki takie jak metamfetamina i LSD są nielegalne, są produkowane w podziemnych laboratoriach, które są nieuregulowane. Dlatego substancje można mieszać z innymi niebezpiecznymi chemikaliami, aby zaoszczędzić na kosztach i zwiększyć ich siłę działania.

Nikt nigdy nie umarł podczas przyjmowania LSD

LSD jest znanym halucynogenem, który stał się popularny w latach siedemdziesiątych. Podobnie jak inne psychodeliki, LSD może powodować dezorientację i halucynacje. Kiedy ktoś słyszy lub widzi rzeczy, których nie ma, może zwiększyć ryzyko przypadkowej śmierci i obrażeń. Często zdarza się również, że ludzie stają się agresywni wobec innych ludzi lub siebie.

Upajanie się lekami na receptę jest w porządku

To, że coś jest sprzedawane w aptece, nie oznacza, że ​​jest nieszkodliwe. Przyjmowanie leków, nawet przepisywanych na receptę w większych dawkach, spowoduje tylko kłopoty. Uzależnienia od leków na receptę stały się większym problemem niż kiedykolwiek.

Tylko „twarde” narkotyki mogą powodować uzależnienie

Większość leków rzeczywiście stwarza duże ryzyko uzależnienia i zwiększa prawdopodobieństwo poważnych konsekwencji, takich jak przedawkowanie. Jednak narkotyki nie muszą być kokainą, heroiną lub metamfetaminą, aby powodować uzależnienie. Uzależnienie dzieje się w twoim mózgu, a w odpowiednich okolicznościach możliwe jest uzależnienie się od niemal wszystkiego, nie tylko od narkotyków. Ta lista obejmuje:

Marihuana

Każdy rodzaj alkoholu

Opioidy i inne leki na receptę

Hazard

Gry wideo

Kiedy ktoś uzależnia się od narkotyków, jego uzależnienie wzmacnia szlaki mózgowe, co może powodować bardziej intensywne pragnienie. Im częściej to się dzieje, tym trudniej będzie komuś rzucić palenie. Na przykład osoba uzależniona od gier wideo może odczuwać podobny przymus, jak ktoś uzależniony od heroiny, jeśli chodzi o kolejną poprawkę.

Terapia nie działa

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych mitów na temat narkotyków. To, że wiele osób wciąż powraca po leczeniu do nałogu, nie oznacza, że ​​terapia nie działa.

Możesz cały czas słyszeć tę fałszywą logikę, ale to nie jest wystarczający powód, by w to wierzyć. Pomyśl o uzależnieniu jako o chorobie przewlekłej. Na przykład osoba z cukrzycą musiałaby odbyć zajęcia z żywienia i nadal stosować w swojej diecie to, czego się nauczyła, w przeciwnym razie jej stan może się pogorszyć. Jeśli nie skontaktują się z profesjonalistami,

Pod wieloma względami uzależnienie jest do tego podobne. Ci, którzy przećwiczą lekcje, których nauczyli się podczas programu terapii i kontynuują programy opieki poterapeutycznej, będą mieli większą szansę na osiągnięcie długotrwałej trzeźwości.

Przestań wierzyć w mity o narkotykach

Osobom cierpiącym na uzależnienie Klinika Uzależnień oferuje odpowiednie narzędzia i udogodnienia, w które osoby uzależnione muszą być wyposażone, aby odzyskać życie. Pomożemy Ci przepisać Twoją historię w pozytywnym świetle, a to zaczyna się od obalania mitów na temat narkotyków. W naszym bezpiecznym i wspierającym otoczeniu możesz wziąć udział w zindywidualizowanym programie opieki, który pomoże Ci uzyskać najlepsze wyniki. Zadzwoń do Kliniki Uzależnień już dziś pod numer 695 002 695, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak możemy pomóc.

Similar Posts