5 trzeźwych czynności do wykonania

Kiedy myślisz o np. 31 grudnia/01 stycznia, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl, są prawdopodobnie fajerwerki. Święto jest okazją świąteczną, często zbliżającą ludzi, naznaczoną wydarzeniami publicznymi i dużymi spotkaniami, które sprzyjają poczuciu świętowania i wspólnoty. Imprezy takie jak ta zazwyczaj mają alkohol obecny wraz z presją do wzięcia udziału. Dla osób powracających do zdrowia po uzależnieniu utrzymanie trzeźwości w okresie 31grudnia/01 stycznia może być trudne. Kluczem jest znalezienie trzeźwych działań, które pomogą Ci w społeczności i pozostaniu w kontakcie z innymi.

Aby dowiedzieć się więcej o programie absolwentów w „Klinice Uzależnień” i o tym, jak może on pomóc Ci zachować trzeźwość, skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 695 002 695.

5 trzeźwych czynności do wykonania 11 listopada

Pięć trzeźwych czynności do wykonania 11 listopada

Można zarówno cieszyć się w noc sylwestrową, jak i zachować trzeźwość. Podsumowaliśmy pięć działań na trzeźwo, które zalecamy dla utrzymania trzeźwości w tym dniu.

Weź udział w spotkaniu grupy wsparcia

Zapewnienie, że znajdziesz społeczność i wsparcie wśród rówieśników w procesie zdrowienia , może pomóc w nawigacji w noc sylwestrową. Szczególnie pomocne może być uczestnictwo w spotkaniu AA lub AN, aby stworzyć mocne podstawy na ten dzień. Rozmowa z innymi osobami w trakcie zdrowienia daje możliwość przedyskutowania planów i szczerego podejścia do wyzwań.

Zorganizuj trzeźwe spotkanie

Chociaż większość polskich spotkań może obejmować alkohol, nie oznacza to, że nie możesz urządzić imprezy bez niego. Po prostu bądź szczery z zaproszonymi przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami, że intencją jest, aby Twoja impreza była wolna od substancji, ale w żadnym wypadku nie była wolna od zabawy. Nadal możesz grillować, grać na trawniku, spotykać się i oglądać fajerwerki, a wszystko to bez obecności i pokusy alkoholu.

Wyjdź na zewnątrz

Wyjście na zewnątrz to świetny sposób na poprawę zdrowia psychicznego i przebywanie w przestrzeni wolnej od substancji. Pozytywne działania, które możesz podjąć, obejmują:

Uprawianie sportu

Zwiedzanie

Wędkowanie lub pływanie w jeziorze itp

Doświadczenie natury to także świetny sposób na uniknięcie izolacji. Aktywność towarzyska i trzeźwa może polegać na zabraniu znajomych na wycieczkę grupową

Poćwicz trochę

Możesz połączyć ćwiczenia z wychodzeniem na zewnątrz poprzez wędrówki, jogging lub pływanie. Ale nawet jeśli pogoda jest zła, teraz masz okazję rozpocząć serię filmów o jodze, które chciałeś wypróbować. A może to staje się wymówką, aby w końcu zapisać się na członkostwo w lokalnej siłowni. Aktywność fizyczna z pewnością poprawi twój stan psychiczny i fizyczny.

Utrzymanie trzeźwości w sylwestra

Jak widać z naszej listy, cieszenie się sylwestrem nie wymaga alkoholu. Masz do dyspozycji wiele opcji, jeśli chodzi o utrzymanie trzeźwości i żadna z nich nie musi iść na kompromis w kwestii zabawy lub kontaktu z bliskimi.

Tutaj, w „Klinice Uzależnień”, podkreślamy wagę naszego programu absolwentów w łączeniu Cię ze wsparciem, zasobami i społecznością, aby poruszać się po trudnych uroczystościach, które często wiążą się z nadużywaniem substancji.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak Ty lub bliska Ci osoba możecie znaleźć niezbędną pomoc w utrzymaniu trzeźwości, skontaktuj się z nami online lub pod numerem 695 002 695.

Similar Posts