Uzależnienie od heroiny

Czy obawiasz się, że Ty lub Twoja ukochana osoba może zmagać się z uzależnieniem od heroiny? Jeśli tak, ważne jest, aby zwrócić uwagę na wszystkie widoczne oznaki i objawy. Jeśli nie wiesz, czego szukać, możesz zacząć od następujących znaków ostrzegawczych uzależnienia od heroiny.

Uzależnienie od heroiny

1. Zmiany w wyglądzie fizycznym

Najbardziej oczywiste i często początkowe oznaki, jakie możesz zobaczyć, to zmiany w wyglądzie. Nadużywanie narkotyków odbija się na ciele. Powinieneś zobaczyć widoczne fizyczne oznaki uzależnienia od heroiny, które obejmują:

Przekrwione oczy

Rozszerzone źrenice

Trzęsienia lub drżenia

Nagła utrata lub przyrost masy ciała

Zarumienione policzki

Niewyjaśnione obrażenia

Częste krwawienia z nosa

Zmęczenie i senność są również powszechnymi fizycznymi objawami uzależnienia od heroiny. Zła higiena to również znak. Te początkowe oznaki mogą ostrzec Cię przed możliwością wystąpienia zaburzeń związanych z nadużywaniem substancji.

2. Izolacja lub mniej czasu dla rodziny i przyjaciół

Uzależnienie to choroba, która izoluje Cię od bliskich. Nadużywanie heroiny i wszelkich innych substancji ułatwia śmierć związków. Zaczyna się drobno, jak dezaprobata, dopóki osoba nie zacznie unikać rodziny i przyjaciół.

Czy coraz rzadziej widzisz ukochaną osobę? Jeśli tak jest, rozsądnie jest się martwić. Izolacja jest głęboko niepokojąca, jeśli zbiega się z fizycznymi zmianami. Jeśli zmieniła się również ich osobowość, prawdopodobnie mają do czynienia z uzależnieniem od narkotyków lub alkoholu.

3. Zaniedbywanie obowiązków

Uzależnienie od heroiny może szybko przejąć kontrolę nad własnym życiem. Zamiast wypełniać swoje obowiązki, osoby uzależnione spędzają większość czasu zażywając narkotyki. Jeśli ukochana osoba zaczyna wymykać się od obowiązków, może to być oznaką uzależnienia od heroiny.

4. Ryzykowne lub wątpliwe zachowanie

Jednym z najbardziej oczywistych objawów uzależnienia od heroiny są zmiany w zachowaniu. Osoby uzależnione często robią rzeczy ryzykowne, ponieważ leki obniżają ich zahamowania. W tym stanie mają tendencję do robienia rzeczy, których normalnie by nie robili.

Mogą narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Mogą również narazić na szwank majątek i finanse rodziny – wszystko w celu zdobycia narkotyku

5. Objawy odstawienia

Kolejną widoczną oznaką uzależnienia od heroiny są objawy odstawienia. Jak zapewne już wiesz, uzależnienie ma straszne konsekwencje. Powoduje poważne zmiany w mózgu i ciele, które niezwykle utrudniają zaprzestanie używania narkotyków. A kiedy spróbujesz, mogą pojawić się niebezpieczne objawy.

Do typowych objawów odstawienia heroiny należą:

Bolesne pragnienie heroiny

Biegunka i wymioty

Skurcze brzucha

Bóle mięśni i kości

Paranoja

Drażliwość i pobudzenie

Bezsenność

W niektórych przypadkach osoba wykazuje również objawy grypopodobne. Trudno jest poradzić sobie z objawami odstawienia, ponieważ są bolesne i silne. Bez pomocy lekarza trudno jest samodzielnie przejść przez to w domu.

Zajmij się oznakami uzależnienia od heroiny w „Klinice Uzależnień”

Czy ktoś, kogo kochasz, ma do czynienia z nadużywaniem heroiny? Poza zwracaniem uwagi na oznaki uzależnienia od heroiny najlepiej porozmawiać z ekspertem. Zadzwoń do Kliniki Uzależnień pod numer 695 002 695, aby dowiedzieć się więcej o naszych programach leczenia uzależnień już dziś.

Similar Posts