5 korzyści z częściowej terapii

Wiele osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu boryka się również z zaburzeniami zdrowia psychicznego. Kiedy tak się dzieje, wybór programu leczenia, który może pomieścić objawy, które masz, jest niezbędny. W „Klinika Uzależnień” oferujemy naszym klientom program częściowej terapii. Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach, skontaktuj się z nami już dziś pod numerem 695 002 695.

5 korzyści częściowej terapii

Co to jest częściowa terapia?

Niektórzy ludzie nie potrzebują detoksykacji ani programu leczenia stacjonarnego, aby poradzić sobie z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Zamiast tego mogą mieszkać w domu i przychodzić do ośrodka leczenia. Jednak osoby z umiarkowanym poziomem uzależnienia i uzależnienia mogą potrzebować bardzo często i spędzać kilka godzin na terapii każdego dnia.

Terapia częściowa to intensywna opcja leczenia, która wymaga terapii przez wiele dni w tygodniu przez kilka godzin każdego dnia. Osoba nadal może wracać do domu w nocy, a nawet być w stanie utrzymać pracę lub szkołę. Tym, co odróżnia ten program od intensywnego leczenia go, jest to, że obejmuje on również terapie leczenia zdrowia psychicznego.

Jakie są korzyści z programu częściowej terapii?

Osoby, które mogą korzystać z tego rodzaju terapii, mogą odnieść z tego szereg korzyści. Niektóre z kluczowych korzyści, jakie ludzie mogą odczuć, obejmują:

Leczenie jest kompleksowe i może obejmować leki i psychoterapię, które pomagają w leczeniu objawów zdrowia psychicznego.

Osoba otrzymuje pomoc zarówno od lekarzy, jak i specjalistów od zdrowia psychicznego.

Dla osób z bezpiecznym domem wolnym od narkotyków życie w domu może być wygodniejsze i bardziej korzystne.

terapia  jest znacznie tańsza niż leczenie stacjonarne. Może być tak samo skuteczny, jak długo dana osoba angażuje się w leczenie.

Dostępna jest terapia indywidualna i grupowa, jak również holistyczne i inne możliwości opieki.

Inną kluczową korzyścią jest to, że ten rodzaj leczenia może być bardziej osobisty. Ponieważ dana osoba spędza więcej czasu pracując nad swoimi indywidualnymi potrzebami leczenia, może być w stanie osiągnąć więcej i czuć się nieco swobodniej w leczeniu.

Kto może skorzystać z  terapii odwykowej?

Nie każdy powinien wybrać terapię częściową. Niektóre osoby potrzebują detoksykacji, zwłaszcza jeśli stosują narkotyki przez długi czas lub wcześniej przedawkowali. Jednak wiele osób uzależnionych może skorzystać z terapii odwykowej w warunkach godnych, jeśli mają wolne od narkotyków i wspierające środowisko domowe. Sam program leczenia uzależnień jest podobny do tego, czego można oczekiwać od programu leczenia szpitalnego. Jednak może być nieco bardziej dostosowany i usprawniony, aby zminimalizować liczbę godzin potrzebnych na leczenie.

Zadzwoń do Kliniki Uzależnień już dziś

Nie musisz jeszcze decydować, jaki rodzaj opieki lub jaki program jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Zamiast tego przyjdź do „Klinika Uzależnień”, aby dowiedzieć się więcej o naszych programach. Następnie pozwól naszemu zespołowi na przedstawienie pełnej oceny. Zapewni to lepszy wgląd w to, jaki rodzaj opieki najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Nasz zespół jest oddany pomocy w znalezieniu odpowiedniego poziomu i rodzaju opieki dla Twoich potrzeb.

Przyjrzyj się bliżej niektórym terapiom, które mogą być dobrym wyborem dla Twoich potrzeb:

Terapia poznawczo-behawioralna

Indywidualny program terapii

Program terapii grupowej

Program dialektycznej terapii behawioralnej

Program terapii urazowej

Dzięki szerokiej gamie programów do wyboru, w tym częściowej terapii, „Klinika Uzależnień” może być idealnym miejscem do rozpoczęcia procesu zdrowienia. Naszym celem jest dostarczenie Ci narzędzi potrzebnych do rozpoczęcia leczenia. Dowiedz się więcej, dzwoniąc pod numer 695 002 695 lub już dziś połącz się z nami online.

Similar Posts