4 typowe znaki ostrzegawcze przed alkoholizmem

Kiedy dana osoba rozwija się w uzależnienie od alkoholu, pojawiają się dziesiątki znaków ostrzegawczych alkoholizmu, które mogą się pojawić. Niektóre z tych znaków ostrzegawczych obejmują uczucie, że muszą pić alkohol, pić co wieczór, pić w celu upicia się i pić w pracy lub podczas prowadzenia samochodu. Przewlekłe spożywanie alkoholu może również prowadzić do doświadczania nieprzyjemnych objawów detoksykacji i zastanawiania się, jak długo utrzymują się objawy detoksu. W tym przewodniku skupiamy się na czterech najczęstszych znakach ostrzegawczych alkoholizmu. W „Klinika Uzależnień” mamy doświadczenie, aby pomóc osobom zmagającym się z nadużywaniem alkoholu w leczeniu i powrocie do zdrowia.

4 typowe znaki ostrzegawcze przed alkoholizmem

Oznaki alkoholizmu: niemożność kontrolowania

Jedną z najczęstszych oznak alkoholizmu jest niezdolność jednostki do kontrolowania ilości wypijanego alkoholu. Statystyki pokazują, że w Polsce co szósty dorosły pije około cztery razy w miesiącu. Jeśli zdecydujesz się wypić określoną ilość i przekroczyć ten limit, może to być jeden z wielu objawów alkoholizmu wymagających terapii uzależnień.

Dowiadujemy się, że istnieją wytyczne dotyczące odpowiedzialnego picia i definiowania standardowego napoju. Są to:

Piwo: 12 uncji zawierające 5% alkoholu

Likier: 8-9 uncji zawierający 7% alkoholu

Wino stołowe: 5 uncji zawierające 12% alkoholu

Shoty: 1,5 uncji zawierające 40% alkoholu

1 litr cieczy to 33.81 uncji

Kiedy ktoś spożywa znaczną ilość alkoholu, może to prowadzić do konieczności detoksykacji. W wyniku przechodzenia przez ten proces może to prowadzić do wystąpienia objawów detoksu.

Oznaki alkoholizmu: nawyki związane z piciem są zauważalne

Oto jedna z tych oznak alkoholizmu, na które składają się dwa czynniki. Na przykład możesz mieć członków rodziny, którzy zauważą, ile pijesz, i skonfrontują się z tobą. Lub, jeśli ktoś się z tobą skonfrontuje, stajesz się wobec niego wrogo nastawiony.

Jeśli twoi bliscy lub osoby z kręgów społecznych reagują negatywnie na to, ile pijesz, może to stanowić problem. Na przykład, jeśli pijesz w nadmiarze, może to przeszkadzać współmałżonkowi lub osobom, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Członkowie Twojej rodziny i przyjaciele mogą zauważyć Twoje nawyki związane z piciem i uwierzyć, że jesteś alkoholikiem.

Innym problemem jest sytuacja, gdy osoby, które zwracają się do Ciebie w sprawie Twoich nawyków związanych z piciem, odczuwają z Twojej strony wrogość. To może być kolejna oznaka alkoholizmu, którą powinieneś zrozumieć. Jeśli doświadczasz znaczących zmian w swoim zachowaniu po piciu, może to oznaczać, że twój mózg doświadcza zmian. Jest to główny znak, że dana osoba potrzebuje leczenia uzależnienia od alkoholu.

Bez alkoholu nie można się bawić

Istnieje wiele znaków ostrzegawczych alkoholizmu w tym segmencie. Na przykład, jeśli musisz się napić przed pójściem na spotkanie towarzyskie lub spotkaniem z przyjaciółmi, jest to znak ostrzegawczy. Innym jest, jeśli chcesz pić, aby uczcić rzeczy, które zwykle nie są celebrowane. Na przykład, jeśli twoja ulubiona drużyna sportowa wygrywa mecz lub jeśli chcesz uczcić, na przykład, że twoje dziecko straciło ząb.

Jeśli szukasz powodów do picia, to jest to pewna oznaka alkoholizmu. Przyjrzyj się bliżej swoim działaniom i temu, jak się zachowujesz, jeśli musisz pić w sytuacjach, które zazwyczaj są zabawne bez alkoholu. Chociaż wypicie kilku drinków z przyjaciółmi jest w porządku, nie oznacza to, że musisz pić za każdym razem.

Dużo pijesz sam

Nie jest dobrym pomysłem, aby ktokolwiek spożywał jakąkolwiek ilość alkoholu, jeśli jesteś sam. Robiąc to, czynisz alkohol częścią swojego życia, wykraczającą poza okazje towarzyskie. Samo picie może również prowadzić do trzymania alkoholu pod ręką przez cały czas i picia bez względu na porę dnia.

Dlatego samo picie jest jedną z oznak alkoholizmu. Alkohol jest silnym środkiem odurzającym, a spożywając go sam lub poza otoczeniem towarzyskim, przyczyniasz się do ryzyka alkoholizmu. Picie w pojedynkę jest również niebezpieczne, ponieważ możesz mieć zawroty głowy, upaść i uderzyć się w głowę.

Jak znaleźć pomoc w Klinice Uzależnień

Czy masz pytania dotyczące znaków ostrzegawczych alkoholizmu z powodu obaw o to, że Ty lub członek rodziny pije za dużo? Zastanawiasz się, jak długo trwają objawy detoksu, jeśli Ty lub Twoja ukochana osoba musi przejść leczenie? Nikt nie powinien znosić tych zmartwień bez wsparcia. Teraz jest doskonały czas na kontakt z Kliniką Uzależnień. Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej o tych znakach ostrzegawczych i jak możemy pomóc.

Similar Posts