4 powody, dla których warto dołączyć do grupy wsparcia

Osoby, które zmagają się z uzależnieniem, stoją przed długą drogą do wyzdrowienia. Leczenie zazwyczaj obejmuje różne etapy, w tym przyjmowanie, detoksykację, poradnictwo i opiekę poterapeutyczną. Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie popadania w destrukcyjne nawyki jest dołączenie do grupy wsparcia.

Grupy wsparcia obejmują regularne spotkania z innymi osobami, które również są na drodze do wyzdrowienia. Spotkania są zazwyczaj prowadzone przez przeszkolonego moderatora. Pomagają tworzyć relacje i koleżeństwo, które mogą okazać się ważne dla powodzenia powrotu do zdrowia.

Terapia grupowa i regularne uczestnictwo w grupie wsparcia to ważne zasoby, które pomogą ci w drodze.

4 powody, dla których warto dołączyć do grupy wsparcia

Rodzaje grup wsparcia

Anonimowi Alkoholicy to prawdopodobnie najbardziej znana grupa wsparcia. Został założony w 1935 roku i był pionierem w stosowaniu „12 kroków” w kierunku pojednania i powrotu do zdrowia. Sukces AA powtórzył się z grupami zajmującymi się innymi uzależnieniami, takimi jak problemy z narkotykami czy hazardem.

Anonimowe programy 12 kroków nie są jedynym wyborem dla osób w trakcie zdrowienia. Dowiesz się również o sesjach wsparcia SMART terapii. SMART oznacza szkolenie w zakresie samoopieki i regeneracji. Programy SMART są dostępne w celu rozwiązania problemu uzależnień od alkoholu, zaburzeń odżywiania, hazardu, leków na receptę i seksu.

Grupy wsparcia są również często dostępne za pośrednictwem organizacji wyznaniowych lub lokalnych wydziałów zdrowia. Niektórzy przenieśli się nawet do formatu online.

4 powody, dla których warto dołączyć do grupy wsparcia

Grupa wsparcia może być potężnym narzędziem w wychodzeniu z uzależnienia. Wiedza, z czym się wiążą, może pomóc Ci przezwyciężyć niektóre zrozumiałe obawy, które możesz odczuwać w związku z uczestnictwem w pierwszym spotkaniu. Oto cztery dobre powody, aby uczynić grupę wsparcia priorytetem:

Grupy wsparcia przedstawiają rówieśnikom, którzy przechodzą te same wyzwania. To więcej niż nawiązywanie nowych znajomości. Koledzy z grupy wsparcia mogą odegrać kluczową rolę w radzeniu sobie ze stresem lub opieraniu się pokusie.

Grupy wsparcia zapewniają otwarte, uczciwe, nie oceniające forum, na którym można rozmawiać o problemach i dzielić się rozwiązaniami wśród osób o podobnych poglądach na temat trudności związanych z prowadzeniem trzeźwego życia.

Grupy wsparcia sprawiają, że życie staje się trochę mniej samotne i izolujące. Proces uzależnienia i powrotu do zdrowia jest wyczerpujący i możesz łatwo stwierdzić, że jesteś sam. Ty nie jesteś.

Grupy wsparcia udostępniają nowe pomysły lub spostrzeżenia na temat nowych lub zmieniających się dostępnych zasobów, aby pomóc osobom zmagającym się z nadużywaniem substancji.

Zmiany stylu życia promujące trzeźwość

Nie popełnij tego błędu: powrót do zdrowia wymaga zmiany, która pochodzi z twojego wnętrza. Twoje problemy nie zostaną rozwiązane w terapii grupowej. Ale terapia grupowa może zapewnić ci zachętę i motywację. Niektóre ze zmian, których możesz się spodziewać, to:

Inicjowanie nowych nawyków – Podjęcie hobby, takiego jak wędrówki piesze, może odwrócić Twoją uwagę od narkotyków lub alkoholu i wprowadzić Cię w piękno życia

Ograniczanie złych wpływów – ludzie, którzy szanują twój wybór trzeźwości, to ci, którym będziesz towarzyszyć i którzy staną przy tobie. Być może będziesz musiał stworzyć dystans od ludzi, którzy tego nie robią

Dbanie o siebie – Rozpocznij program ćwiczeń. Popraw swoje odżywianie. Uzyskaj odpowiednią ilość snu. Wszystko to razem sprawi, że staniesz się silniejszy w dążeniu do trzeźwości

Wolontariat – pomaganie ludziom, którzy mają mniej szczęścia niż ty, jest dobrym sposobem na odwrócenie uwagi od własnych problemów

Dowiedz się więcej, kontaktując się już dziś z najbliższym ośrodkiem leczenia uzależnień.

Wsparcie uzależnień w „Klinika Uzależnień”

Grupa wsparcia jest środkiem do celu, aby wzmocnić ciężką pracę w procesie zdrowienia. Ale powrót do zdrowia ma również inne etapy i dla nich możesz potrzebować pomocy z „Klinika Uzależnień”. Nasz personel kliniczny szczyci się indywidualnym, skoncentrowanym na pacjencie podejściem. Przyglądamy się całemu zestawowi Twoich potrzeb, aby stworzyć kompleksowy plan leczenia dla Twojej opieki. Oferujemy również program dla absolwentów, który pomaga zapewnić inne źródło wsparcia. Rozpocznij proces odzyskiwania już dziś. Skontaktuj się z „Klinika Uzależnień” pod numer 695 002 695, aby dowiedzieć się więcej i rozpocząć swoją drogę.

Similar Posts